Top Baneris

Rietavas: garbinga istorija įpareigoja neapsileisti ir šiandien

2014 spalio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Rietavą pastaraisiais metais bene labiausiai garsino automobilių turgus. Tačiau verslininkų laukiama ne tik čia. Rietavo savivaldybės vadovai atliko namų darbus parengdami investuotojams reikiamų žemės sklypų, sutvarkydami infrastruktūrą. Tad patogioje geografinėje padėtyje esanti savivaldybė potencialių investuotojų dėmesiu pernelyg skųstis negali.

Anot Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio, daugelyje vietų žemės sklypai yra privatūs, tačiau pagal parengtus plėtros planus juose investuotojai galėtų plėtoti norimą veiklą. „Atvykusių verslininkų klausiame, kokių konkrečiai sąlygų jie pageidauja, ir stengiamės jas patenkinti. Dažniausiai pageidavimai būna rasti didesnį žemės plotą su išplėtota infrastruktūra: privažiavimu, inžineriniais tinklais. Prieš krizę jautėme labai didelį susidomėjimą, su ne vienu verslininku buvome ir rankomis sukirtę. Ekonominė krizė, deja, planus pakoregavo, ir dabar vėl tenka intensyviai dirbti“, – kalbėjo meras.

Rietavas investuotojams parankus dėl kelių priežasčių. Savivaldybė yra šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda, iki jūrų uosto – vos 50 kilometrų, iki geležinkelio – 24 kilometrai. Palyginti netoli ir Palangos oro uostas. Įsteigtos įmonės Rietavo savivaldybėje darbuotojų stygiaus neturėtų jausti, nes nemažai žmonių iš šalia esančių apylinkių yra pamėgę miestelį, čia atsikelia gyventi ir klaipėdiečių.

„Gyvenamoji aplinka pas mus iš tiesų gera, Rietave gyventi ramu, saugu. Turime ir išskirtinumų – aplinkui nėra plaukimo baseino, o pas mus yra. Jis – dar vienas traukos centras. Statome sporto kompleksą, kuriam lankytojų irgi neturėtų trūkti. O kalbant apie potencialius darbuotojus, kurių prireiktų steigiant pramonės įmones – jų tikrai būtų. Kai tik sulaukiame verslininkų susidomėjimo, atliekame gyventojų analizę, apklausas. Žinome, kad darbo jėgos stygiaus nebūtų“, – pasakojo A. Černeckis.

Pagal numatytą viziją Rietavo savivaldybėje galėtų būti steigiami logistikos centrai, tam tinkamų žemės sklypų yra šalia automagistralės. Pačiame miestelyje yra bankrutavusi baldų gamybos įmonė – 7 hektarų valstybės žemės sklypas su pastatais ir visa reikiama infrastruktūra, sulaukiantis didelio susidomėjimo. Savivaldybės teritorijoje yra ir daugiau objektų, kuriuos būtų galima pritaikyti gamybai ar kitokiai ūkinei veiklai.

Statistiniai duomenys rodo, kad Rietavo savivaldybė yra viena mažiausiai tiesioginių užsienio investicijų sulaukianti savivaldybė. Tačiau, mero A. Černeckio nuomone, investicinė aplinka dėl to tikrai neprastėja. O ir tiesioginių užsienio investicijų rodikliai toli gražu ne visada atspindi tikrąją padėtį.

„Yra savivaldybių, kuriose veikia viena ar kita didžiulė gamykla, priklausanti užsienio verslininkams. Tiesioginių užsienio investicijų rodikliai tokiose savivaldybėse automatiškai šauna į viršų. Vienas tokių pavyzdžių – Mažeikiai, kur veikianti naftos perdirbimo įmonė nuo savivaldybės nepriklausančius rodiklius padaro įspūdingus“, – stebėjosi meras.

Rietavas irgi sulaukia užsienio kapitalo kompanijų dėmesio, ir jau ne viena jų buvo pasiruošusi statyti čia įmones. Tačiau investicijoms koją kiša tai, kad savivaldybė neturėjo galimybės parduoti žemės užsienio verslininkams, o šie nenorėjo rizikuoti įsigyti sklypų per tarpininkus.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video