Renovuojate vonios kambarį? 4 patarimai, kaip sutaupyti

Renovuojate vonios kambarį? 4 patarimai, kaip sutaupyti

vonia

Vonios kambariai ir virtuvės yra pagrindinės namų erdvės, kurias namų savininkai dažniausiai atnaujina. Abu projektai paprastai būna brangūs. Tačiau yra tam tikrų gudrybių, kaip galima sumažinti išlaidas. Šiame straipsnyje – 4 patarimai, kaip sutaupyti, renovuojant vonios kambarį.

Vonios elementų atnaujinimas vietoj jų keitimo

Išmontuojant ir keičiant esamus santechnikos prietaisus ir vonių, dušo kabinų pagrindus ar apvadus, ženkliai padidėja kaina. Taip pat gali tekti atlikti griovimo darbus, keisti konstrukciją ir atlikti naują įrengimą. Žinoma, neretai verta įsigyti naują prekę, kuri tarnaus ilgus metus, o ne dėti pastangas, bandant atnaujinti visiškai nebetinkamą naudoti daiktą. Ieškantiems kokybiškos vonios įrangos už prieinamą kainą.

Visgi paklauskite savęs, ar kurį nors iš šių elementų tikrai reikia keisti. Ar juos keičiate dėl funkcinių, ar dėl estetinių priežasčių? Jei jie yra nepatrauklūs, bet veikiantys, galbūt turite galimybių juos apipavidalinti arba atnaujinti, o ne pakeisti. Pavyzdžiui, užuot visiškai pakeitę vonią, galite ją atnaujinti patrauklia apsaugine danga. Galite nudažyti vonios kambario spintelę, užuot išvežę ją į sąvartyną ir nusipirkę naują. Vonios kambario daiktų atnaujinimas turi ne tik finansinę, bet ir aplinkosauginę prasmę.

Šiek tiek padirbėję galite pakeisti beveik bet kurios vonios kambario detalės išvaizdą, pvz:

  • Vonios. Ne vienam namų savininkui pavyko išgelbėti seną, rūdimis nusėtą vonią, profesionaliai ją išvalius. Taip pat galite ištaisyti porceliano, ketaus ir stiklo pluošto vonių paviršiaus pažeidimus jas atnaujindami.
  • Dušo kabinos. Plytelėmis išklota dušo kabina gali atrodyti kaip nauja, jei kruopščiai išvalysite plyteles ir skiedinį. Nusidėvėjusiose vietose skiedinį taip pat gali prireikti šiek tiek užtaisyti. Norėdami suteikti gaivesnę išvaizdą, baltą skiedinį galite nudažyti tamsesne spalva. Jei dušo sienelės iš akrilo ar stiklo pluošto, galite užtaisyti įdubusias ar įtrūkusias vietas.
  • Kriauklės. Pakeitę maišytuvą galite iš esmės pakeisti kriauklės išvaizdą. Jei įtrūkęs porcelianas, galite jį sutaisyti naudodami porceliano taisymo rinkinį arba dviejų dalių paviršiaus taisymo epoksidinę medžiagą.
  • Klozetai. Suteikite savo klozetui naują išvaizdą pakeitę klozeto sėdynę ir dangtį. Norėdami suteikti elegancijos, rinkitės medinę klozeto sėdynę arba tyliai užsidarantį modelį.
  • Spintelės. Galite sutaupyti šimtus eurų spintelėms dažydami arba atnaujindami jau turimas. Jei durelės per daug pažeistos, pakeiskite jas, o pačias spintelių dėžutes išsaugokite.
  • Grindys. Kaip ir dušo kabinas, plytelių grindis galite atnaujinti kruopščiai jas išvalydami ir pakeisdami arba nudažydami skiedinį.
  • Sienos. Pigiausias būdas pakeisti sienų išvaizdą – perdažyti jas kita spalva. Jei sienos išklotos plytelėmis, kurios jums nepatinka, ant jų galite sumontuoti naujas medines plokštes arba lentų dailylentes.

Naudokite plonesnes berėmio stiklo dušo sieneles

Viena iš priežasčių, dėl kurių galbūt rekonstruojate vonią, yra ta, kad jums atsibodo vargti dėl įrėmintų stiklinių dušo sienelių su takeliu apačioje, kurį nuolat reikia valyti. Tikrai nenorite dukart padaryti tos pačios klaidos ir nusipirkti pigių įrėmintų dušo sienelių, kurias teks valyti dar dažniau.

Būtent dėl šios priežasties rekomenduojame berėmes stiklines dušo sieneles su plonesniu stiklu. Galite įsigyti gražias 6-8 mm storio berėmio stiklo sieneles. Sutaupysite pinigų, palyginti su prabangesnėmis 9-12 mm storio sienelėmis.

Išbandykite „pasidaryk pats“

Brangiausia vonios kambario renovacijos dalis – darbo sąnaudos. Pagalvokite, ką galite drąsiai atlikti patys, kad sutaupytumėte pinigų. Ar mėgstate dažyti? Galbūt gebate plyteles klijuoti patys? Kiekviena valanda, kurią praleidžiate dirbdami, gali sutaupyti nemažai pinigų, palyginti su mokėjimu profesionalams.

Kai kurie projektai, kuriuos gali įgyvendinti vidutinis namų savininkas, yra šie:

  • Nudažyti sienas, duris ir spinteles;
  • Sumontuoti durų ir stalčių rankenėles;
  • sumontuoti dušo plokštes;
  • pakeisti čiaupus.

Jei turite reikiamus įrankius ir mėgstate savaitgaliais pasipurvinti, galite pabandyti įtraukti ir šiuos darbus į savo sąrašą:

  • Išklijuoti sienas plytelėmis;
  • pakeisti grindų dangą plytelėmis arba vinilu;
  • sumontuoti tualetą;
  • pakeisti stalviršį;
  • įrengti įleidžiamą vonią arba dušo kabiną;
  • įrengti dušo sistemą (prekės už prieinamą kainą – šioje kategorijoje).

Laikykite įrenginius tose pačiose vietose

Viena didžiausių išlaidų, patiriamų remontuojant vonios kambarį, yra santechnika. Jei tualetą, praustuvą, vonią ir (arba) dušą galite palikti tose pačiose vietose, sutaupysite nemažai pinigų santechnikai. Perkeliant įrenginius, ypač tualetą, tenka įdėti daug darbo. Jei jūsų vonios kambarys funkcionuoja su dabartinėmis įrenginių vietomis, nekeiskite jų.

vonia 2
Temos: Renovacija, Vonios kambarys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai