Top Baneris

Renovacijos rezultatas priklauso ir nuo medžiagų kokybės

2015 liepos 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Sustiprinus daugiabučių renovacijos valstybinę priežiūrą, stiprėja ir jai naudojamų statybinių medžiagų kokybės kontrolė. „Kaip prastas audinys gali sugadinti gerai sukirptą drabužį, taip ir nekokybiški statybos produktai – modernizuojamą namą. Didėjant renovacijos mastams, ne tik kad neatleidžiame kontrolės vadžių, bet siekiame jas dar labiau įtempti“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. 

Per mėnesį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai patikrina apie 70 renovuojamų namų. Jeigu tikrinant kyla abejonių, ar į statybos aikštelę atvežtos medžiagos atitinka tiekėjo pateiktoje atitikties deklaracijoje nurodytas technines savybes, jie kreipiasi į statybos produktų rinką prižiūrinčią Valstybinę ne maisto produktų inspekciją.

„Iki šiol nėra nustatyta šių deklaracijų klastojimo atvejų, bet jeigu kuris nors statybų sektoriaus dalyvis apie juos žino ne iš gandų, o remdamasis konkrečiais faktais, laukiame tokios informacijos ir iš karto reikiamai į ją reaguosime“, – pažymėjo viceministrė.

Pastaruoju metu statybos inspektoriai itin domisi fasadų apdailai skirtomis didelio slėgio laminato (DSL) plokštėmis, kadangi pernai jiems kilo abejonių, ar trims renovuojamiems namams panaudotos tokios plokštės atitinka tiekėjų deklaruotą degumo klasę. Jai nustatyti aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sudarė specialią komisiją. Deja, pavyko patikrinti tik vieno namo plokščių atitiktį, nes tik jo statytojas leido nuo fasado nuimti bandymams reikiamą jų kiekį. Ištyręs šias plokštes, Gaisrinių tyrimų centras patvirtino tiekėjo deklaruotą jų degumo klasę.

Kitų dviejų namų administratoriai neleido nuimti bandymams reikalingų plokščių, kurios buvo įsigytos iš kitų tiekėjų. Šiemet šalyje renovuojami tik keli namai, kurių fasadų apdailai pagal projektą naudojamos DSL plokštės. Dar iki montavimo darbų pradžios statybos inspektoriai pasidomi šių medžiagų kokybe, siekdami įsitikinti, ar jos tinkamos.

Geriausi renovacijos prievaizdai – patys modernizuojamo namo gyventojai. Kilus bet kokioms abejonėms, pirmiausia jie turi kreiptis į statybos techninį prižiūrėtoją. Jeigu jis neišsklaido abejonių – į VTPSI teritorinį padalinį (telefonai nurodyti tinklalapyje www.vtpsi.lt) ar daugiabučių namų modernizavimo programą administruojančią Būsto energijos taupymo agentūrą („karštosios linijos“ tel. 8 800 200 12).

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video