Top Baneris

Rekordinė investicija Lietuvoje – veiklą pradėjo didžiausia tokio tipo Europoje gamykla

2020 rugsėjo 4 d.
gamykla akmenėje vakarų medienos grupė
Akmenėje – reikšmingas įvykis visai Lietuvai (Organizatorių nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą pradėjo viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklų, į kurią VMG grupė investavo 146 mln. eurų, sukurdama 140 naujų darbo vietų.

Vokietijos inovacijų kūrėjos „Siempelkamp“ sumontuoti įrengimai gamykloje penktadienį pagamino pirmąsias medienos drožlių plokštes. Metiniai naujosios gamyklos pajėgumai sieks 600 tūkst. kubinių metrų medžio drožlių plokštės. Planuojama, jog ateityje gamybos pajėgumai didės.

Pasak investuotojo, VMG grupės vienintelio akcininko Sigito Paulausko, tai leis pilnai užtikrinti medienos drožlių plokščių poreikį Lietuvoje.

„Akmenės gamykloje pagaminta produkcija suteiks reikšmingą impulsą ne tik medienos perdirbimo ir baldų pramonės šakoms. Tvarūs ir ilgaamžiai gaminiai atvers naujas galimybes statybų, apdailos, infrastruktūros, konstrukcinės medienos ir kitiems verslo sektoriams. Projekto sukurta vertė neabejotinai atsispindės ir visos šalies ekonominiuose rodikliuose“, – pranešime žiniasklaidai sako S. Paulauskas.

Didžioji dalis iš 140 gamykloje sukurtų naujų darbo vietų skirtos automatizuotų staklių operatoriams. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą VMG grupė vidutiniškai investavo apie 1 mln. eurų.

Nauja gamykla taps paspirtimi ne tik didelį nedarbo rodiklį turinčiai Akmenės savivaldybei (15 proc.), bet ir visai Lietuvai. Čia ateityje planuojama sukurti apie 1 tūkst. darbo vietų. Gamyklos statybą VMG grupė pradėjo 2018 m. rugpjūtį. Oficialus jos atidarymas planuojamas šių metų rugsėjį.

66

118763829 641189440106028 3204221910250102761 n

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video