Top Baneris

Rekordinė 32 mln. eurų parama gyventojams įsigyti saulės elektrinę iš nutolusių parkų

2023 balandžio 25 d.
saules elektrine is nutolusiu parku
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija penktadienį paskelbė, kad Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) liepos mėnesį planuojama perduoti paskirstyti net 32 mln. eurų paramos gyventojams saulės elektrinėms iš nutolusių parkų finansuoti. „Ignitis“ produktų vadovė Indrė Baltušienė teigia, kad atsinaujinančios energetikos platformoje eparkai.lt gyventojai suskubo rezervuotis saulės elektrines nutolusiuose saulės parkuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Puiki naujiena gyventojams, kurie išties su nekantrumu laukė žinių apie valstybės paramą nutolusiai saulės elektrinei įsigyti. Nors atskiro kvietimo kol kas nėra, bet planai ir įvardyta konkreti paramos suma gyventojams leidžia jaustis drąsiau, rezervuoti elektrinę nutolusiame parke. Paskutinį kartą parama skirta pernai liepos mėnesį. Kol kas, kol mūsų platformoje yra laisvų nutolusių saulės parkų, pirmieji juos rezervavę, turėtų galimybę tapti gaminančiais vartotojais ilgai nelaukiant“, – sako I. Baltušienė.

Susidomėjimo saulės energetika bumas nerimsta, parama verslui ir gyventojams, nusprendusiems įsigyti saulės elektrinę ar jos dalį nutolusiuose saulės parkuose yra vienas stipriausiai prie to prisidedančių veiksnių. Žinoma, energijos kainos ir siekis prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros taip pat skatina gyventojus patiems tapti gaminančiais vartotojais.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra 54,5 tūkst. gaminančių vartotojų, iš jų beveik 12,5 tūkst. gamina saulės energiją nutolusiuose parkuose.

Ankstesniais metais paramos suma buvo 323 Eur/kW, tikėtina, kad ši suma nesikeis, o vienas gyventojas paramos galės gauti saulės elektrinei iki 10 kW.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video