„Reikia architekto“: ta pati ir visiškai kitokia – rekonstruota Nacionalinė biblioteka

2017 gegužės 17 d.
A. Sinkevičius, R. Leitanaitė, L. Majerienė ir J. Jurgelis.
A. Sinkevičius, R. Leitanaitė, L. Majerienė ir J. Jurgelis.

Visos amžinos statybos kažkada baigiasi. Net ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Tiesą sakant, aštuoneri metai Lietuvos Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos atrodo kaip minutė, palyginus su faktu, kad Rygoje Nacionalinės bibliotekos pagal architekto Gunaro Birkertso projektą kūryba ir statybos truko beveik 30 metų. Latviai ledkalniu miestovaizdyje vadinamu statiniu didžiuojasi kaip viena šiuolaikiškiausių bibliotekų regione. Ar jai nusileis lietuviškoji?

Po rekonstrukcijos greta Seimo rūmų esanti biblioteka iš išorės neatrodo labai pakitusi, tačiau žada naujų veiklų, pojūčių ir atradimų ne tik ištikimiems knygų mylėtojams, bet ir tiems, kurie iki šiol ne itin domėjosi literatūra.

Kokia ir kaip nauja programa ir įvaizdis sutalpinti į vienu iš Vilniaus ženklų laikomu pastatą, gegužės 18 dienos laidai „Reikia architekto“ Rūtai Leitanaitei pasakojo architektė Leonilė Majerienė, interjero projekto autorius architektas Jokūbas Jurgelis ir Nacionalinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Aidas Sinkevičius.

Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.

Taip pat skaitykite:

akmuo

Bibliotekos interjere – seno ir naujo dermė

Architektų „2XJ“ komandai laimėtas viešasis konkursas projektuoti Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos interjerą tapo proga pademonstruoti savo žinias ir išmonę. Dėl griežtų paveldosaugos reikalavimų čia teko atsisakyti kardinalių interjero pokyčių, prisitaikyti ir prie anksčiau priimtų inžinerinių bei kitų rekonstrukcijos sprendimų. Esminė interjero projekto autorių idėja – sugretinti sena ir nauja, maksimaliai išnaudoti buvusias erdves jas pritaikant […]

0 comments
Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymas

Pagrindinė Lietuvos biblioteka vėl atvira lankytojams

Savaitgalį po iškilmių duris atvėrė atsinaujinusios Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvės. Jos įsikurs pamažu, bet pasiūlys daug naujovių ir įvairios veiklos. Nuo šiandien, pirmadienio, atsinaujinusios bibliotekos skaityklos  jau laukia grįžtančių lankytojų. „Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymas po rekonstrukcijos labai reikšmingas įvykis mūsų miestui ir bibliotekos lankytojams. Atnaujinta biblioteka tarsi vainikuoja viso Gedimino prospekto atgimimą – […]

0 comments

Komentarai