Top Baneris

„Reikia architekto“: Kinijos miestai alkani kokybiškos architektūros

2017 vasario 23 d.
Beatrice Leanza ir Rūta Leitanaitė.
Beatrice Leanza ir Rūta Leitanaitė.
Pasidalykite straipsniu

XXI amžiaus „galimybių šalies“ vardą pelnytai gali savintis Kinija. Milžiniška rinka traukia įvairių verslų akį, o neįtikėtinas aktyvumas statybos, miestų plėtros srityse daugumai Vakarų architektų atrodo – ir kai kuriems yra – prielaida garantuotai profesinei veiklai.

Ne veltui šalyje, kurios dešimt miestų patenka į sparčiausiai augančių miestų pasaulyje dvidešimtuką, aktyviai savo architektūrinį desantą gausina olandai, britai, skandinavai, amerikiečiai ir kiti. Žvelgiant į įspūdingus pastatus-ženklus, ne tik dangoraižių, verslo kvartalų, bet ir komiškus ištisų europietiškų miestelių klonus, galima svarstyti, kad Kinijos alkis vakarietiškai architektūrai – nelabai svarbu, kokios kokybės – nepasotinamas.

Tačiau taip nebėra – pasenusį mitą skuba paneigti menotyrininkė, Pekino dizaino festivalio direktorė, šiandien atsakinga už festivalio tarptautines programas Beatrice Leanza: „Kinijos miestuose vis garsiau girdėti miestiečių balsas, vis daugiau dėmesio teikiama humaniškai, kokybiškai, kasdien visų miestiečių naudojamai aplinkai, o architektūros kokybės kartelė kyla“.

Žinių radijo laidoje „Reikia architekto“ ketvirtadienį, vasario 23 dieną, Rūta Leitanaitė su B. Leanza kalbėsis apie kintančią architektūros rinką, miestų plėtros kultūrą ir politiką Kinijoje bei menines, bendruomenines iniciatyvas, keičiančias šalies miestus.

Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video