Top Baneris

„Reikia architekto“: Kaimas mieste – tikrumo, įvairovės ir lėtumo oazė

2018 kovo 8 d.
„Reikia architekto“
Jekaterina Lavrinec (kairėje), Rūta Leitanaitė ir Julius Narkūnas. K. Mankausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Argi Vilnius – miestas? Tai tik didelis kaimas. Ir apskritai, visa Lietuva – didelis kaimas, čia miestų nėra“, – ši sparnuota frazė vis dar dažna pakeliavusių ir, kaip sakoma, pasaulio pamačiusių lietuvių lūpose.

Žodžio „miestas“ kontekste sąvoka „kaimas“ naudojama paniekinamai, kaip kažkas kas atsilikę, necivilizuota, pasmerkta. Tačiau pasaulio urbanistai, miestų tyrėjai toli gražu nėra tokie kategoriški ir ragina pažvelgti į kaimą kitaip: kaip į erdvę mieste, kurios įvairovė yra priešinga suniveliuotai miesto aplinkai, o nekontroliavimas tampa terpe naujoms idėjoms ir sykiu progresui. Kaimo mieste temą nagrinėja ir šiuo metu vykstanti Šendženo-HongKongo urbanistnė bienalė Kinijoje. Bendradarbiaujant su Lietuvos kutūros atašė Kinijoje A. Biliūnaite, penkis metus Šnipiškėse veikianti miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija „laimikis.lt“ bienalėje pristatė Šnipiškių pokyčius.

„Žinių radijo“ laidos „Reikia architekto“ vedėja Rūta Leitanaitė šiandien, kovo 8-ąją, kalbėsis su „laimikis.lt“ „varikliais“ – sociologe Jekaterina Lavrinec ir architektu Juliumi Narkūnu.

„Žinių radijo“ laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video