Top Baneris

„Reikia architekto“: ką statys 2022-ųjų Europos kultūros sostinė?

2017 balandžio 6 d.
Simonas Kairys, Rūta Leitanaitė ir Vaidas Petrulis.
Simonas Kairys, Rūta Leitanaitė ir Vaidas Petrulis.
Pasidalykite straipsniu

Po penkerių metų Kaunas atsivers Europai nebe kaip Laikinoji, o Šiuolaikinė sostinė – toks yra paraiškos, atnešusios Kauno miestui Europos kultūros sostinės 2022 metais titulą, moto.

Europos kultūros sostinės projektas, iš pradžių skirtas Europos kultūrinei įvairovei pabrėžti, ilgainiui įgijo svorį kaip neeilinė proga gerokai stumtelti pirmyn miesto kultūrinę, socialinę ir ekonominę plėtrą. Beveik visi Europos kultūros sostinėmis tapę miestai ne tik „perkrovė“ savo ekonomiką, socialinius ryšius ir įvaizdį, bet ir atnaujino savo fizinę aplinką bei pasipuošė naujais pastatais.

Apie tai, kaip gausi Europos kultūros sostinės programa turėtų kilstelėti Kauno miesto architektūros, viešųjų erdvių kokybę, miesto įvaizdį ir suaktyvinti miestietišką Kauno kultūrą, laidos „Reikia architekto“ (balandžio 6 d.) kūrėjos Rūtos Leitanaitės pokalbis su „Kaunas-Europos kultūros sostinė 2022“ programos komandos nariu, architektūros tyrėju dr. Vaidu Petruliu, Kauno vicemeru Simonu Kairiu ir architektu Gintaru Prikockiu.

Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį, 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video