Top Baneris

„Reikia architekto“: geriausia nauja – išmaniai perdaryta sena

2021 liepos 15 d.
reikia architekto ziniu radijas
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Stiprios globalinės vartotojiškumo kritikos kontekste išmesti daiktą, kai jį dar galima pataisyti ar perdaryti – šiandien ne tik kad nebestilinga, bet ir nebepriimtina.

Tas pats pasakytina ir apie architektūrą – pastatus, jų kompleksus, atviras erdves ar ištisus rajonus. Statybos pramonė naudoja ypatingai daug gamtos resursų ir pasižymi didele tarša, todėl šalyse, kurios siekia prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, antrinis urbanistinio palikimo panaudojimas jau tapęs prioritetu.

Šia tema – šiek tiek edukacijos. Neseniai Vilniuje, Paupio rajone atidaryta paroda „Reaktyvuoti miestą“. Joje pristatomi 20-ies Barselonos, 20-ies Valonijos-Briuselio regiono ir 14-os Vilniaus architektūrinių projektų, skirtų miesto erdvių ir pastatų regeneravimui, ekspozicija. Apie tai, kaip atgaivinti apleistas miesto erdves ir pastatus, „Žinių radijo“ laidoje Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė kalbasi su viena iš parodos kuratorių Nathalie Brison ir parodos dalyviais iš Belgijos: ReservoirA architektūrinio biuro architektu Julien Dailly iš ir lietuvaičiu Aidu Krutejavu iš Briuselyje įsikūrusios architektūros studijos V+.

Laidos įrašas:

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video