Top Baneris

Architektūra, neįvykusi Vilniuje

2021 liepos 1 d.
senasis vilnius senojo vilniaus nuotraukos
Naujojo Vilniaus centro vizualizacija, archit. Vladislavas Mikučianis, 1949 m. Vilniaus regioninis valstybės archyvas. Liudo Parulskio fotomanipuliacija (paspalvinimas), 2020 m.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 1-oji žymi ne tik atostogų įsibėgėjimą, bet ir džiugią, visuomenei svarbią šventę – tą dieną švenčiama tarptautinė architekto diena. Kada gi, jei ne minint šios profesijos dieną, pasvajoti apie drąsiausias vizijas miestui, viešai erdvei ar savo būstui? O gal – kaip tik, atsisukti ir pamąstyti apie tą architektūrą, kuri niekada neišvydo dienos šviesos ir nepakeitė – deja, ar laimei – mūsų miestų?

Tokiai kelionei ir refleksijai ir kviečia Tarptautinę architekto dieną Vilniaus muziejuje atidaroma paroda „Tarpkontinentalinis susisiekimo mazgas: neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“.

Parodoje pristatomi XX a. Vilniui sukurti, bet nerealizuoti urbanistiniai, architektūriniai projektai. Žinant, kokie istoriniai, santvarkos, technologijų posūkiai formavo praėjusio amžiaus Vilnių, galima nutuokti, kad tokių projektų įvairovė – plati ir spalvinga.

Apie parodą, Vilniaus kaitą ir jo neįvykusius urbanistinius bei architektūrinius įvykius „Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ Lietuvos architektų sąjungos vadovė Rūta Leitanaitė kalbasi su Vilniaus muziejaus direktore Rasa Antanavičiūte, Architektų dienos šventės Vilniuje draugu bendrovės „Ergolain” vadovu Romualdu Bėkšta ir Vilniaus architektu Luku Rekevičiumi.

Laidos įrašas:

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video