Top Baneris

„Reikia architekto“: architektų Algimanto ir Vytauto Nasvyčių kūryba – jautrumas žmogui ir miestui

2016 sausio 13 d.
Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai
Pasidalykite straipsniu

Paminėjus Vilnių, prieš akis iškyla ne tik žalios kalvos, barokiniai bažnyčių bokštai, jaukios susiraizgiusios senamiesčio gatvelės. Į sostinės įvaizdžio formulę neišdildomai įrašyti ir Seimo rūmai, Nacionalinis dramos teatras, dešiniajame Neries krante tankėjantis naujasis miesto centras… Šių XX amžiaus simbolių autoriai – architektai, kartu kūrę broliai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai.

Praėjusią savaitę netekome vieno iš šio dueto narių – nusipelniusio Lietuvos meno veikėjo, liaudies architekto, Valstybinės premijos laureato, Kultūros ministerijos ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Architektūros riterio, apdovanoto LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino ketvirtojo laipsnio ordinu architekto Vytauto Nasvyčio.

Apie architektų Nasvyčių indėlį į šiandieninį Vilniaus miesto įvaizdį ir vaizdą, įtaką Lietuvos šiuolaikinei architektūrai laidoje „Reikia architekto“ Rūta Leitanaitė sausio 14 dieną kalbėsis su architektais, brolių kolegomis ir draugais: profesoriumi, monografijos apie Algimantą ir Vytautą Nasvyčius autoriumi Algimantu Mačiuliu, žurnalo „Archiforma“ įkūrėju Leonardu Vaičiu ir Nacionalinės premijos laureatu Rolandu Paleku.

Laida sausio 14 d. Žinių radijo eteryje prasidės 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video