Top Baneris

„Reikia architekto“: architektas Reinier de Graafas – apie nemadingas temas

2017 sausio 26 d.
Rūta Leitanaitė ir Reinier de Graafas.
Rūta Leitanaitė ir Reinier de Graafas.
Pasidalykite straipsniu

Garsus ne aukščiausiais, brangiausiais, įspūdingiausiais pastatais-ženklais, o provokuojančiu, plataus mąstymo reikalaujančiu požiūriu į architektūrą, miestą ir visuomenę Olandijoje įkurtas, Remo Koolhaaso vadovaujamas biuras OMA (Office for Metropolitan Architecture) neabejotinai yra tapęs vienu įtakingiausių šiuolaikinės architektūros idėjinių vedlių. Stereotipų apie architektūrą ir architekto profesiją laužytojai, provokatoriai garsėja drąsiais, ironiškais teoriniais pareiškimais ir itin inovatyviais architektūriniais, urbanistiniais darbais, siekiančiais net viso žemyno mastelį.

Rūtos Leitanaitės kuriamos laidos „Reikia architekto“ pašnekovas biuro OMA partneris Reinier de Graafas – iškalbingas didžiulės OMA komandos, turinčios biurus 7 šalyse, atspindys: jo veikla neapsiriboja architektūriniais, urbanistiniais projektais įvairiuose pasaulio kraštuose. Jis vadovauja kompanijai priklausančiai satelitinei įmonei AMO, kuri užsiima ne projektavimu, o tyrimais, teorijų, idėjų kūrimu.

Su Reinier R. Leitanaitė kalbėjosi apie tai, kaip per pastarąjį šimtmetį architektūra tapo nebe idėjos, o kapitalo įrankiu, kaip vakarietiška architektūra, urbanistinės idėjos įgyvendinamos kitokiose kultūrose – tokiose kaip Rusija, Kinija, ir kodėl tikrieji išradimai slypi ne pastato estetikoje, o sudėtingose, nepatogiose ir nemadingose temose.

Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video