Top Baneris

„Reikia architekto“: Ar daugiau paminklų Vilniaus mieste reiškia geresnę istorijos reprezentaciją?

2017 lapkričio 30 d.
reikia architekto 171130
Pasidalykite straipsniu

Miesto identitetą kuria ne tik gamta ir architektūra, bet ir tai, kaip miestovaizdyje atspindima istorija. Vilnius yra daugelio Lietuvos valstybei svarbių įvykių liudininkas, taip pat – vieta, kur gimė, gyveno ar kūrė ryškiausios kultūros, politikos, mokslo asmenybės. Šis turtingas semantinis-istorinis sluoksnis mieste išreiškiamas paminklais, atminimo ženklais, dedikuotomis viešosiomis erdvėmis. Skaitydami šiuos ženklus, kurie ilgainiui tampa neatsiejama miesto įvaizdžio dalimi, miestiečiai bei miesto svečiai susipažįsta su Vilniaus ir visos valstybės kultūra ir istorija.

Vilniuje paminklų, atminties lentų ir kitokių atminties ženklų gausu, tačiau ar jie atskleidžia nuoseklų turtingos Vilniaus istorijos pasakojimą? Kaip spręsti viešas diskusijas kaitinančius, atrodo, neišsprendžiamus įatmintinimo ženklų klausimus?

Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo Lietuvos architektų sąjungos organizuoto, Lietuvos kultūros tarybos remto projekto „Atminties ženklų išdėstymas Vilniaus mieste“ komanda: istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas, architektai, paveldosaugos specialistai Augis Gučas, Irena Kliobavičiūtė, Vytenis Zilinskas bei VU Istorijos fakulteto doktorantės Vilija Ralytė ir Rūta Anulytė.

Lapkričio 30-ąją „Žinių radijo“ studijoje projekto metu gimusias įžvalgas ir idėjas pristatys istorikai profesorius Alfredas Bumblauskas, Tomas Čaplinskas ir architektas Vytenis Zilinskas.

„Žinių radijo“ laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val. Viso pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video