Top Baneris

Registrų centras atveria pirmuosius duomenų rinkinius

2019 liepos 25 d.
Registrų centras
Pasidalykite straipsniu

Kitą savaitę didžiausių šalies registrų ir duomenų tvarkytojas Registrų centras pradeda publikuoti atvirų duomenų rinkinius. Pirmuoju duomenų atvėrimo etapu visuomenei, verslui bei nevyriausybiniam sektoriui bus pasiūlyta didžiausia šiemet suplanuota atvirų duomenų dalis – informacija apie šalyje esantį nekilnojamąjį turtą.

„Ateityje duomenys bus pagrindinė ekonomikos žaliava, todėl atveriama nuasmeninti duomenys taps vienu svarbiausių įrankių siekiant auginti ne tik tradicinį verslą, bet ir Lietuvos startuolių bendruomenę, kuri galės vystyti ir testuoti globaliai rinkai įdomias technologijas. Šie pirmieji žingsniai yra pradžia, ateityje planuojama atverti dar daugiau duomenų, padėsiančių išnaudoti šalies inovacijų potencialą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus, įmonės iniciatyva visuomenei atveriami pirmieji duomenų paketai yra ilgo ir atsakingo pasirengimo rezultatas.

„Ištisus mėnesius kruopščiai ruošęsi, įsiklausę į suinteresuotų šalių lūkesčius ir poreikius, suderinę juos su įstatymų ir duomenų apsaugos reikalavimais, pagaliau apsibrėžę ir ištestavę duomenų atvėrimo procesą esame pasiruošę žengti mūsų įmonei istorinį žingsnį. Tikimės, kad ši pradžia bus efektyvi ir prisidės prie keliamų tikslų – atvirumo, skaidrumo didinimo ir valstybės bei visuomenės pažangos skatinimo. Nors pirmu kartu atveriame didžiausią šiemet suplanuotų atvirų duomenų kiekį, ties tuo sustoti neketiname. Visiems prieinamus atvertus duomenis savo iniciatyva reguliariai atnaujinsime ir plėsime atvirų duomenų rinkinių skaičių bei spektrą“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Liepos 30 dieną, antradienį, Registrų centras planuoja viešai pristatyti pirmųjų atveriamų rinkinių sudėtį, potencialą ir technines detales. Pristatymą bus galima stebėti gyvai Registrų centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Pristatyme dalyvaus ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, valstybės ir savivaldybių įmonių ir institucijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės ir žiniasklaidos atstovai. Renginys vyks liepos 30 d., antradienį 10.30 val. Registrų centre (Lvovo g. 25-101).

Vieningai sutariama, kad atviri duomenys skaitmeninių technologijų amžiuje yra pažangios skaitmeninės ekonomikos vystymosi pagrindas. Atvirumas didina žmonių pasitikėjimą savo valstybe, suteikia galimybes verslui kurti naujas paslaugas ir technologijas.

Atviri duomenys – tai laisvai prieinami institucijos veikloje ar dokumentuose užfiksuoti duomenys, informacija ar jos dalis, nepaisant jų pateikimo būdo, formos ir laikmenos, įskaitant registro duomenis, registro informaciją, registrų pateiktų dokumentų ir jų kopijų duomenis, valstybės informacinės sistemos duomenis, kuriuos visi asmenys gali pakartotinai naudoti ir platinti bet kokiu tikslu, nurodydami jų šaltinį ir tik tomis pačiomis sąlygomis, kuriomis buvo gauti.

Atviri duomenys nebūtinai turi būti nemokami. ES teisės aktai numato, kad atviri duomenys gali būti gaunami neatlygintinai arba už atlyginimą, kuris neviršytų nustatytų jų teikimo sąnaudų.

Registrų centro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video