Regeneruojame miestą: kaip atpažinti ir panaudoti jo potencialą?

Regeneruojame miestą: kaip atpažinti ir panaudoti jo potencialą?

AKVA Subalansuotas Miestu Tankinimas diz P Kazlauskiene
Dizainerės Paulinos Kazlauskienės | Third Sister plakatas

Vienas sveikintinų žingsnių tankinant miestą – apleistų teritorijų regeneracija. Tačiau šių ar kitų miesto teritorijų gaivinimas sėkmingas bus tik atsižvelgus į daugybę faktorių, ne vien į ekonominį ar fizinės aplinkos gerinimą. Architektas-urbanistas Donatas Baltrušaitis, 2014 metais su pagyrimu baigęs urbanistinio planavimo magistro studijas Delfto universitete, Nyderlanduose, 10 metų darbuojasi Lietuvoje ir Belgijoje, akylai stebi mūsų ir kitų užsienio šalių įgyvendinamus įvairaus masto miesto projektus, kuria idėjas, kaip pagyvinti mūsų miestų miegamuosius rajonus.

Sukaupta patirtis leidžia jam tvirtinti, kad urbanistinė regeneracija negali būti suvokiama tik kaip mechaninis tinkamų užstatymo rodiklių ar intensyvumo bei žaliųjų erdvių procentinės išraiškos modeliavimas siekiant urbanizuotų teritorijų struktūrų atnaujinimo. Ji turi taip pat apimti ir tapatybės kūrimą, sociokultūrinės aplinkos tobulinimą, žaliosios infrastruktūros ir ekologijos diegimą. Paskaitoje urbanistinės regeneracijos momentai atsispindės įvairiuose praktiniuose projektiniuose pavyzdžiuose tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos.

Apie tai D. Baltrušaitis papasakos balandžio 24 d.  paskaitoje „Urbanistinė regeneracija. Kaip (per)planuoti miestus ir urbanistines struktūras išnaudojant miesto turimą potencialą?“. Ji – ciklo „Subalansuotas miestų tankinimas“, kurį organizuoja Architektūros kokybės vystymo asociacija (AKVA) kartu su su partneriu portalu localhost/newsa („Statyba ir architektūra“) – dalis. Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“.

Pasak lektoriaus, būtina grąžinti ar kurti gyvybingumą degraduojančioms miesto struktūrinėms dalims: kurti vientisą kokybiškų viešųjų erdvių struktūrą, kompleksiškai perplanuoti morališkai pasenusius visuomeninius objektus, gerinti teikiamų paslaugų kokybę, kurti integruotą gatvių, pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros tinklą bei aktyvinti vietinę bendruomenę. Tokio tipo sisteminė kvartalinė regeneracija kelia daug iššūkių ir yra sunkiai įgyvendinama dėl privačios nuosavybės teisių, tinkamo žemės nuomos ir perleidžiamų žemės naudojimo teisių reglamentavimo.

Paskaitoje laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

Programa:

10.00–11.00 Registracija ZOOM platformoje

11.00–12.30 „Urbanistinė regeneracija. Kaip (per)planuoti miestus ir urbanistines struktūras išnaudojant miesto turimą potencialą?“ (lekt. architektas-urbanistas Donatas Baltrušaitis)

12.30–12.45  klausimai/ atsakymai

Paskaita (nemokama) vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Paskaitą moderuos architektūrologė Aida Štelbienė.

Registruotis BŪTINA.

AKVA Youtube kanale kviečia žiūrėti ankstesnes ciklo „Subalansuotas miestų tankinimas” paskaitas.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija

Partneris: portalas localhost/newsa („Statyba ir architektūra“)

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, UAB „ACO Nordic“

Temos: apleistų teritorijų regeneracija, Architektūros kokybės vystymo asociacija, Donatas Baltrušaitis

1 komentaras. Leave new

  • Gražu,kad gerbiamas architektas – urbanistas tobulėja, gilina žinias, bet visgi įdomiau būtų išgirsti didesnę profesinę patirtį turinčių architektų -urbanistų įžvalgas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai