Top Baneris

Rangovai turi ruoštis didelėms „Litgrid“ investicijoms

2022 birželio 9 d.
litgrid
Pasidalykite straipsniu

Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ per artimiausią dešimtmetį planuoja itin dideles investicijas, todėl rangovai turėtų tam ruoštis, sako bendrovės vadovas. Pasak Roko Masiulio, investicijų daugės tiek dėl sinchronizacijos, tiek dėl kitų projektų. 

„Investicijų tikrai daugėja ir dėl pačios sinchronizacijos, ir dėl kitų projektų, kuriuos mes darome tinkle. Ir mes dabar numatome, kad maždaug sekančius dešimt metų bus tas didžiųjų investicijų laikotarpis. Tai yra iššūkis dėl to, kad reikia rangovus užtikrinti, taip pat reikia užtikrinti, kad visa tai būtų padaryta geromis kainomis“, – ketvirtadienį „Nasdaq“ listinguojamų bendrovių vadovų susitikime su investuotojais sakė R. Masiulis. 

„Čia taip pat žinutė ir visoms rangovinėms organizacijoms, kad jos turėtų ruoštis, kad apie dešimt metų dabar „Litgrid“ tikrai bus nemažai investicijų. Jeigu 2022-ųjų metų (planuojamos investicijos – BNS) 98 milijonai, kitais metais mes lauktume dar didesnių sumų“, – pridūrė jis. 

Prieš metus skelbta, kad „Litgrid“ iki 2030-ųjų suplanavo investuoti 1,38 mlrd. eurų, vien į sinchronizavimą su kontinentinės Europos tinklais jos sieks 648 mln. eurų, dar 675 mln. eurų bus investuota į perdavimo tinklą.

Šiemet „Litgrid“ planuoja 98,5 mln. eurų investicijas. Pernai jos siekė 53,1 mln. eurų. 

 97,5 proc. „Litgrid“ akcijų priklauso Energetikos ministerijos valdomam holdingui „Epso-G“.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video