Top Baneris

Ramintojos bažnyčios atnaujinimui pinigines aukas rinks neįprastu būdu (1)

2020 kovo 2 d.
marijos ramintojos baznycia 2
Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Senamiestyje neseniai visuomenei atvertoje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įrengtas pirmasis Lietuvoje paramos rinkimo terminalas. Jį savo lėšomis įrengė kelios privataus kapitalo bendrovės, o projektą įgyvendino „Foxpay“. Kunigo Algirdo Toliato teigimu, terminalas suteiks galimybę daugiau žmonių prisidėti prie unikalaus architektūros paveldo objekto atgaivinimo, padės greičiau sutelkti bendruomenę, paversti istorinį pastatą dvasingumo ir šiuolaikinės kultūros centru.

Unikalaus grožio prieš 250 metų pačiame sostinės Senamiesčio centre vienuolių augustinų pastatytos bažnyčios istorija yra dramatiška. Vienintelė Vilniuje vieno bokšto vėlyvojo baroko stiliaus šventovė carinės Rusijos laikais buvo rekonstruota į stačiatikių cerkvę, o sovietmečiu paversta sandėliu. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dėl avarinės būklės beveik tris dešimtmečius didžioji dalis architektūrinio ansamblio buvo uždaryta. 2017 m. bažnyčią perėmė LR vidaus reikalų ministerija, o 2018 m. bažnyčios trečiame aukšte buvo atšventinta Šv. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčia, kurioje sielovadą vykdo Lietuvos Policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas.

Pernai rudenį Ramintojos bažnyčiai administruoti ir įveiklinti LR Vidaus reikalų ministerija įsteigė Bendrystės ir socialinių inovacijų centrą, kurio pagrindinis veiklos tikslas – sukurti Ramintojos bažnyčioje patrauklų sielovados ir kultūros centrą, skirtą statutiniams pareigūnams ir socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms.

5e5cccbaf0708

VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centro“ vadovė Lina Blažytė pasakoja, kad pirmiausia patalpos buvo išvalytos ir pašalinta avarinė būklė, kad pastatas nekeltų pavojaus lankytojams. Dabar kas savaitę, priklausomai nuo vykstančių renginių ir šv. Mišių, čia apsilanko nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių, vis dažniau atvyksta turistų grupių. „Pakerėti šio objekto neeilinės istorijos, išskirtinumo ir visuomenės noro atgaivinti pastatą, daug lankytojų nori paaukoti lėšų, tačiau ne visuomet turi grynųjų. Esame labai dėkingi, kad privačių įmonių iniciatyva buvo įrengtas paramos rinkimo terminalas, ir vis daugiau žmonių paaukoja paremdami Ramintojos bažnyčios atgimimą“, – sako L. Blažytė.

Triskart per savaitę Šv. Mišias Ramintojos bažnyčioje laikantis Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas teigia, kad paramos rinkimo terminalų dar reta.

marijos ramintojos baznycia 4

„Ramintojos bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose ir renginiuose buriasi daug žmonių, kuriuos vienija ne tik religinė ar kultūrinė bendrystė, bet ir pagarba Ramintojos bažnyčios istorijai, nuoširdus noras prisidėti prie jos atgaivinimo, – pasakoja Kun. A. Toliatas. – Skaidrus ir šiuolaikiškas būdas prisidėti aukomis tik didina pasitikėjimą bendru tikslu ir skatina gyventojus aktyviau įsitraukti į bendras veiklas.“

Kaip teigia L. Blažytė, visuomenės palaikymas labai svarbus, nes Ramintojos bažnyčios išlaikymas ir įveiklinimas nėra finansuojami iš valstybės biudžeto. Ramintojos bažnyčios atgaivinimo projektas vykdomas iš paramos teikėjų ir aukotojų lėšų, taip pat – iš aktyvios projektinės veiklos. „Tačiau mes tikime, kad pagrindinė idėja – paversti Ramintojos bažnyčią įvairių gyventojų grupių poreikius atliepiančiu kultūros ir dvasingumo centru – gali sutelkti tūkstančius bendraminčių. Svarbiausia, kad lankytojai būtų tikri dėl skaidrumo, žinotų apie mūsų bendrus planus ir nuolat matytų teigiamus pokyčius“, – teigia „Bendrystės ir socialinių inovacijų centro“ vadovė.

Terminale su bekontakčio atsiskaitymo funkcija mokėjimo kortelės prilietimu ar telefonu galima vienu spustelėjimu paaukoti 5, 10 ar 20 Eur sumą. Galima ir savarankiškai įvesti bet kurią kitą norimą aukos sumą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video