Top Baneris

„Rail Baltica“: deramas dėmesys saugumui

2016 balandžio 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Triukšmas ir vibracija – tokie epitetai lydėdavo senąją, iš sovietinių laikų paveldėtą geležinkelių sistemą. Šalia geležinkelių gyvenančius vargindavo ne tik triukšmas, bet ir tarša. Tačiau projektas „Rail Baltica“ situaciją keičia kardinaliai: statomos triukšmą ribojančios konstrukcijos, tiesiami elektrifikuoti geležinkeliai, o ekologiški elektriniai lokomotyvai keičia dyzelinius garvežius.

„Rail Baltica“ – ypatingos strateginės reikšmės projektas, stojantis į vieną gretą su Suskystintųjų gamtinių dujų terminalu“, – sakė bendrovės „Rail Baltica statyba“ direktorius Dainius Budrys. „Ypatingą dėmesį skiriame vietos bendruomenėms: naudojamės šia istorine galimybe, kad sutvarkytume geležinkelio mazgų infrastruktūrą ir dar labiau pagerintume žmonių, įsikūrusių netoli geležinkelių, gyvenimo kokybę. Kad projektas pavyktų sėkmingai, nuolat bendraujame su Latvijos, Estijos ir Europos Sąjungos politikais bei ekspertais.“

Panaudojant ES investicijas statomos modernios sienelės ir atitvarai, sutvarkomos apsauginės geležinkelio zonos – tai ne tik triukšmo prevencija, bet ir gyvybiškai būtina apsauga gyventojams, ypač vaikams. Klojamos naujos, modernios vėžės, atitinkančios griežtus Europos Sąjungos triukšmo standartus.

Projektas „Rail Baltica“ orientuotas į gamtos, žmonių ir logistikos poreikių balansą. Ypatingas dėmesys projektuojant „Rail Baltica“ buvo skirtas atkarpoms prie gyvenviečių. Atlikti detalūs tyrimai ir išsamiai analizuotos galimos geležinkelio linijų apkrovos. Įvertinę visas galimybes, specialistai parinko vietos gyventojams palankiausius sprendimus – tokios taisyklės buvo laikytasi visoje „Rail Baltica“ linijoje, besitęsiančioje per Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Tačiau Lietuvai projektas „Rail Baltica“ – daugiau negu galimybė modernizuoti geležinkelių infrastruktūrą: „Rail Baltica“ sujungia Lietuvą, Latviją ir Estija su Vakarų Europa. Projekto reikšme neabejoja ir ES: aukščiausi ES pareigūnai, įskaitant Komisarę mobilumo ir transporto klausimais Violeta Bulc, „Rail Baltica“ laiko vienu ES transporto politikos prioritetų. „Rail Baltica“ reikšme abejoti neleidžia ir ES investicijos: geležinkelio linijai Lietuvos teritorijoje jau skirta 131,26 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video