Top Baneris

PST indėlis Klaipėdoje: Vaidilos aikštės rekonstrukcija

2021 rugsėjo 12 d.
Vaidilos aikštė
E. Lasio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus komunos gatvės sankirta Klaipėdoje esanti Vaidilos aikštė po rekonstrukcijos pasikeitė neatpažįstamai. Naujos, kokybiškos poilsio zonos, žaliosios erdvės, vaikų žaidimų aikštelė, palei aikštę išsidriekusi nauja dviračių tako atkarpa – visa tai kuria jaukumą išsaugant šios vietos autentiką.

1,7 mln. eurų vertės rekonstrukcijos projekto prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro darbus sėkmingai atliko vienos didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje profesionalai  – AB „Panevėžio statybos tresto“ (PST) komanda.

Įgyvendinant Vaidilos aikštės rekonstrukcijos projektą siekta ne tik sukurti nauja, bet ir išsaugoti tai, kas autentiška. Didžiausias dėmesys ir kruopštumas projekte skirtas fontano su restauruotomis skulptūromis įrengimui.

„Sudėtingiausi darbai buvo gelžbetoninio persipilančio vandens dekoratyvinio fontano su skulptūromis jame įrengimas ir grindinio fontano su purškikliais sprendinių įgyvendinimas, – pasakoja PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas. – Taip pat išskirtinio dėmesio pareikalavo skulptūrinės grupės „Vaidila, Aitvaras ir Bildukas“ konservavimo (restauravimo) darbai, kuriuos profesionaliai atliko skulptorius Vaidotas Bliūdžius.“

vaidilos aikštė rekonstrukcija

PST komanda jau įgyvendino daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų Lietuvoje. Pasak E. Urbono, Vaidilos aikštės rekonstrukcijos projektas Klaipėdoje išskirtinis vien dėl savo vietos autentiškumo, projektinių sprendinių ir medžiagų specifikos. „Dėl aikštės grindinio įrengimo reikėjo Vokietijoje pagaminti naujas plokščių gaminimo formas ir surasti gamyklą, kuri paruoštų 100 x 300 x 140 formato 3990 m² baltos spalvos betonines grindinio plokštes. Šį uždavinį sėkmingai ir laiku išsprendė UAB „Betono mozaika“, – pasakoja E. Urbonas. Šiandien modernumu ir estetika naujam gyvenimui prikelta aikštė, kuri reprezentuoja Klaipėdą, suburia ne tik aplink įsikūrusius daugiabučių gyventojus bei miestelėnus, bet ir miesto svečius.

Aikštė Klaipėdoje

PST savo veiklą statybų sektoriuje vykdo daugiau kaip 60 metų ir turi aukščiausią kompetenciją išskirtinei kokybei kurti. Tam, kad užtikrintų sklandų Vaidilos aikštės rekonstrukcijos darbų organizavimą ir jų vykdymą didelėje statybvietėje, PST vadovaujami darbai buvo atliekami pasitelkiant apmokytus darbuotojus-specialistus, atliekamų darbų eigą nuolatos kontroliuojant paskirtam statybų darbų vadovui. Statybos aikštelėje dirbo 10–15 profesionalų. „Svarbiausias uždavinys buvo sklandžiai sukontroliuoti darbų eigą, kad kiekvienas subjektas, laiku atlikęs savo darbą, perduotų darbų frontą kitam, – pasakoja PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.  Darbus atliko subrangovai, kuriems dėkojame už profesionalumą. Tai UAB „Laiska“, UAB „Komstrata“, UAB „Optika ir technologija“.

Pandemijos laikotarpiu PST komandai darbus teko planuoti dar kruopščiau, darbuotojus skirstyti į mažesnes grupes, taip mažinant susirgimo rizikos galimybę. Taip pat dėl iškilusių iššūkių ir padėties Lietuvoje, vėlavo medžiagų pristatymas. Vis dėlto įmonės profesionalai sėkmingai ir laiku atliko Vaidilos aikštės rekonstrukcijos darbus. Per pusantrų metų aikštė tapo šiuolaikine, estetiška vieta susiburti tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Sąžiningai vykdydamas įsipareigojimus kiekvieno projekto metu ir siūlydamas brandžius statybų sprendimus, PST užtikrina kokybę, profesionalų bendravimą, atsakingumą ir plėtrą, kuriančią vertę kiekvienam klientui.

Aikštė Klaipėdoje
Aikštė Klaipėdoje
PST logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video