Top Baneris

Projekte „DesignLibrary Kaunas“ – ir verslo indėlis

2016 birželio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų vasarą duris atvers netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“. Tarptautinio tinklo „DesignLibrary“ (liet. „dizaino biblioteka“) vienas padalinių veiks Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Unikali Lietuvoje biblioteka steigiama KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Dizaino centro ir Italijos partnerių iniciatyva.

Pirmoji tokio pobūdžio dizaino biblioteka prieš beveik dešimtmetį duris atvėrė vienoje iš dizaino sostinių – Milane. Šiandien „DesignLibrary“ padaliniai veikia Milane, Šanchajuje, Stambule ir visai netrukus – Kaune.

„DesignLibrary“ yra pirmoji išskirtinai dizainui dedikuota biblioteka, kurios tikslas yra kelti visuomenės supratimą apie dizainą, mokslą, meną ir aktualiausias pasaulio tendencijas, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti studijų, mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą.

KTU „Santakos” slėnyje veiksiančioje bibliotekoje lankytojams bus prieinama apie 3 tūkst. leidinių kolekcija: knygos, tarptautiniai žurnalai, istoriniai Italijos dizaino įmonių produktų katalogai, taip pat – vietinių leidėjų leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, technologijas, vadybą ir ekonomiką. „DesignLibrary „Kaunas projekte nuolat veiks dizaino skaitykla ir bendradarbystės erdvė. Planuojama organizuoti parodas, vienkartinius, į dizainą orientuotus, renginius bei mokymus.

Verslas jungiasi noriai

Projekto įgyvendinimui buvo kviečiamos prisijungti įmonės, kurios papildys tarptautinio „DesignLibrary“ tinklo partnerių gretas. Pažangios baldus, reklamos produktus, statybinės apdailos medžiagas gamybos ir prekybos, architektūros ir landšafto sprendimų kūrimo įmonės sutaria, kad dalijimasis įžvalgomis ir patirtimi, bendravimas su akademine bendruomene, studentais, naujausių dizaino tendencijų bei mokslo išradimų sekimas yra kelias į inovacijas.

„Šiandien dizainas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kurį vartotojai renkasi prekę. Manome, kad dėmesys kūrybai ir produkto išvaizdai ateityje tik didės“, – teigia įmonės „Promo Cars“ direktorius Mindaugas Kalpokas.

Ugdo naujus darbuotojus

Unikalų projektą remiantys ir jame dalyvaujantys verslininkai pabrėžia susitikimų su dizainą studijuojančiais studentais svarbą. Įmonės bendradarbiaudami įžvelgia ir galimybę ugdyti savo ateities darbuotojus.

„Tikimės jog šis projektas atneš visokeriopos naudos ugdant jaunosios kartos kūrybiškumą bei prisidės prie gražesnės ateities kūrimo“, – pabrėžė įmonės „DuPont™ Corian®“ atstovas Richardas Navikas.

„Mums labai svarbu, kad „Design Library“ projektas orientuotas ne tik į architektus, dizainerius, inžinierius, kitus specialistus, su kuriais glaudžiai bendradarbiaujame, bet ir į studentišką auditoriją“, – teigia didžiausios pasaulyje aliuminio profilių gamintojos, įmonės „Sapa“ atstovė Lina Grubienė.

Prie projekto prisijungusios įmonės „Svajonių vejos“ įkūrėja ir vadovė Ulrika Rutkauskienė teigia: „Norime būti arčiau akademinės bendruomenės, informuoti jaunąją dizainerių kartą apie mūsų nišinę produkciją, kuri sėkmingai išsprendžia ir išpildo įvairius interjero, architektūros bei landšafto sumanymus.“

Sukūrė baldus NATO būstinei

„Dalyvaudami šiame unikaliame projekte siekiame atsidėkoti kūrėjams ir toliau skatinti tobulėti, kartu kurti ne vieną apdovanojimo vertą, į visiškai naują lygmenį perkeltą baldų, interjero projektų sprendimą“, – sako įmonės „Ergolain“ komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovė Vaida Kandratavičiūtė.

Įmonė yra sukūrusi VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, KTU „Santakos“ Mokslo ir technologijų centro, Jungtinio gyvybės mokslų centro baldus, dirbo su garsiomis tarptautinėmis ir Lietuvos kapitalo įmonėmis. 2017 metais lietuvių sukurtus baldus galės įvertinti ir NATO būstinės Briuselyje darbuotojai bei svečiai.

designlibrary kaunas vizualizacija 2

Tarptautinė žinių ir kontaktų platforma

„DesignLibrary“ projektas išskirtinis tuo, kad į jo veiklą įsijungusios įmonės patenka į tarptautinį dizaino bibliotekų tinklą ir dalijasi žiniomis, įgūdžiais bei idėjomis, kylančiomis skirtingose šalyse ir net skirtinguose žemynuose. Projektas sukuria platformą, kuri leidžia keistis kultūrinėmis patirtimis bei žiniomis tarp skirtingų miestų ir šalių, čia įvairių industrijų sektoriai atranda galimybę užmegzti ryšį su dizaino specialistais.

„Dizainas ir stilius yra susiję su kokybe, ne kiekybe – saikingas vartojimas saugo gamtos išteklius. Tikimės, kad projektas padės mums skleisti šią žinią ne tik Lietuvoje bet ir kituose pasaulio kampeliuose“, – teigia įmonės „IE LAMINart“ direktorius Giedrius Bučas.

Įmonių atstovai teigia jog dalyvavimas projekte jiems suteiks galimybę prisidėti prie dizaino sektoriaus plėtojimo Lietuvoje, tapti pasaulinio dizaino tinklo dalimi, plėsti profesionalių pažinčių gretas bei įgauti naujos patirties ir verslo galimybių.

„Glaudžiai bendradarbiaujame tiek su architektais, tiek su dizaineriais, tad tikime, jog bendradarbiavimas su KTU ir dalyvavimas šiame unikaliame projekte, praplės profesionalų pažinčių ratą“, – teigė bendrovės „Woodland.lt“ direktorius Gediminas Matiukas.

Traukos centras besidomintiems šiuolaikiniu dizainu

Bendrovė „Pupt“ – didžiausia sėdmaišių gamintoja Lietuvoje, atstovaujanti gerai žinomam prekės ženklui „Pušku pušku“, eksportuoja daugiau nei 40 proc. gaminamos produkcijos, todėl nuolat ieško naujų partnerių užsienio rinkose. Paklausta, kodėl įmonė sutiko prisidėti prie projekto įgyvendinimo, jos marketingo skyriaus vadovė Prakseda Balkevičiūtė teigė tikinti, jog „DesignLibrary Kaunas“ yra erdvė, kurioje gali susitikti visi besidomintys dizainu, inovacijomis bei įvairiais nestandartiniais sprendimais.

Vienos lyderiaujančių mechaninių ir automatinių langų bei durų varstymo mechanizmų tiekėjų pasaulyje „Gretsch-Unitas“ įmonių grupės direktorius Artūras Grumulaitis džiaugėsi unikaliu projektu bei teigė, jog įmonė sieks būti aktyviais projekto dalyviais, kurie „DesignLibrary“ konferencijose pristatys naujausius savo srities gaminius architektams, rangovams, inžinerijos ir dizaino krypties studentams bei dėstytojams.

„Mums patiko pati idėja – sukurti išskirtinę, analogų neturinčią erdvę Lietuvoje, suburiančią architektus, įvairių industrijų specialistus ir akademinę bendruomenę konstruktyviam dialogui ir inovatyvių idėjų generavimui. „DesignLibrary Kaunas“ projektas turėtų tapti traukos centru visiems besidomintiems šiuolaikinės architektūros ir inžinerijos tendencijomis“, – prognozuoja A. Grumulaitis.

„DesignLibrary Kaunas“ įsikurs KTU „Santakos“ slėnio (K. Baršausko g. 59, Kaunas), antrojo ir trečiojo aukšto holuose.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video