Top Baneris

Privatūs investuotojai skelbia viešbučio Naujamiestyje architektūrinį konkursą

2020 liepos 24 d.
vytenio46b 91240612
Vytenio g. 46 B
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Eriadas“ skelbia viešbučių paskirties pastato – svečių namų Vytenio g. 46 B – rekonstravimo projekto architektūrinių pasiūlymų konkursą. Konkursas yra kviestinis, organizuojamas anonimiškumo principu.

Rekonstruojamas pastatas yra Naujamiestyje, kvartalo tarp Kauno, Vytenio, Naugarduko gatvių ir Amatų skersgatvio vidinėje dalyje. Konkurso organizatoriai atkreipia dėmesį, kad vienoje iš pagrindinių šiuo metu plėtojamų miesto teritorijų keliami ypatingi reikalavimai pastatų ir viešųjų erdvių architektūrai, tad projektuojant būtina atsižvelgti į galiojančio bei rengiamo Vilniaus miesto savivaldybės Bendrojo plano sprendinius ir kitus teritorijų planavimo dokumentus bei teisės aktus.

Rekonstravimui siūlomas pastatas – sporto kompleksas, kurio bendrasis plotas – 3856,07 kv. m. Jam priskirta žemės sklypo dalis, kurios dydis 32,07 aro. Pastatas turi būti rekonstruojamas jam priskirtos sklypo dalies ribose. Konkurso užsakovai pageidauja šešių antžeminių aukštų viešbučių paskirties pastato, kuriame turi būti ir bendradarbystės – konferencijų zona, komercinės patalpos nedidelei maisto prekių parduotuvei, sporto klubas, skalbykla ir kt.

Konkurso dalyviai savo sprendimu ir rizika gali pateikti pasiūlymą pastatui iki aštuonių antžeminių aukštų, pagal galiojančio Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinius, kartu pateikiant ir urbanistinį pagrindimą, kad tokio aukščio pastatas nesukels žalos aplinkai, panoramoms ir pan.

Projektuojant pastatą turi būti išlaikyti teritorijai numatyti reikalavimai, įvertinti pastato ryšiai su gretimybėmis, esamu užstatymu ir perspektyviniais pastatais teritorijoje. Taip pat turi būti numatyti sklypo plano ir viešųjų erdvių sprendimai, šalia pastato, pėsčiųjų judėjimo keliai, patekimai į pastatą ir požeminis automobilių parkavimas.

Konkurso organizatoriai pažymi, kad projektuojant pastatą pirmenybė teikiama racionaliems, inovatyviems bei komerciškai pagrįstiems sprendimams, kurie užtikrintų efektyvų statinio eksploatavimą bei energijos išteklių naudojimą.

Įvertinus konkursui pateiktus pasiūlymus, komisija skelbs pirmų trijų vietų laimėtojus. Konkurso dalyviams bus išmokėti 500 Eur autoriniai honorarai už pateiktus sąlygų reikalavimus atitinkančius pasiūlymus. Pirmosios vietos laimėtojas gaus 2500 Eur, antrosios vietos laimėtojas– 1500 Eur, trečiosios vietos – 500 Eur.

Konkurso dalyvių pasiūlymų bus laukiama iki 2020 m. rugpjūčio 17 d.

Visuomenė gali pateikti savo pastabas ir pasiūlymus elektroninio pašto adresu kasparas@eriadas.lt.

2020 07 15 Situacijos schema V46B


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video