Top Baneris

Pritzkerio premija – dar vienam japonui

2014 kovo 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Garbingiausias architektūros apdovanojimas – Pritzkerio premija – šiemet bus įteikta dar vienam japonų architektui – 56 metų Shigeru Banui.

Shigeru Banas – jau septintasis japonų architektas, pelnęs architektūros Nobeliu vadinamą premiją. Laureato darbų sąraše – tiek paprasti pastatai iš pigių medžiagų nuo stichinių nelaimių nukentėjusiuose regionuose, tiek elegantiški ir inovatyvūs pastatų projektai privatiems užsakovams.

Fondas atkreipia dėmesį į tai, kad Shigeru Banas dažnai naudoja kartono vamzdžius kolonoms, sienoms ir sijoms, ir pažymi, kad pastatus iš šios perdirbamos medžiagos lengva surinkti ir demontuoti. Šią medžiagą taip pat galima paversti nedegia ir atsparia vandeniui. Architektas naudoja ir kitas neįprastas statybines medžiagas, tokias kaip bambukas, audiniai, perdirbto popieriaus pluošto ir plastiko mišiniai.

Tarp garsiausių jo darbų yra popierinė katedra Kraistčerče Naujojoje Zelandijoje ir laikini būstai Japonijoje po 2011 metų žemės drebėjimo ir cunamio.

Popierinė katedra Kraistčerče N. Zelandijoje. Stephen Goodenough nuotr.

Popierinė katedra Kraistčerče N. Zelandijoje. Stephen Goodenough nuotr.

Pritzkerio premija Shigeru Ban bus įteikta birželio 29 dieną Amsterdame.

1976 metais 100 tūkst. dolerių dydžio premiją įsteigė Jay A. Pritzkeris ir jo žmona Cindy. Pernai premija atiteko kitam Japonijos architektui – 71 metų architektui Toyo Ito.

Daugiau informacijos pritzkerprize.com


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video