Top Baneris

Pristatytas išskirtinis daugiabučio modernizavimo projektas

2015 liepos 10 d.
Pasidalykite straipsniu

„Turėsime pirmąjį Lietuvoje iki A klasės renovuotą daugiabutį“, – tokią žinią liepos 9 dieną organizuotoje spaudos konferencijoje pristatė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Sostinės A. Mickevičiaus gatvėje esančio daugiabučio gyventojai, nusprendę namą renovuoti, nutarė, kad minimalios reikalaujamos po modernizavimo pasiekti energinio efektyvumo klasės (šiuo metu tai – C klasė) jiems neužteks. Gyventojai sutarė, kad pastato efektyvumo kartelę kels iki A energinio naudingumo klasės. Tai bus pirmasis toks daugiabutis Lietuvoje, kuris atskleis maksimalias renovacijos galimybes.

Namas zveryne_2

„Tai, kad gyventojai ne tik ryžtasi renovacijai, bet ir nori pasiekti dar didesnį nei C klasės energinį naudingumą, rodo, kad šio proceso nauda žmonės jau įsitikino ir nori siekti maksimalių rezultatų. Tikiu, kad bendradarbiaudami su Nacionaline pasyvaus namo asociacija, skleidžiančia energiškai taupių namų idėją, pasieksime dar geresnių renovacijos rezultatų“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Iš pradžių gyventojams buvo parengtas investicinis modernizavimo projektas, kurio darbai būtų kainavę apie 722 tūkst. litų, o energinio efektyvumo klasė kilsteltų vos vienu laipteliu nuo pradinio taško į viršų ir pasiektų C klasę. Kaip alternatyva buvo pateiktas ir kitas pasiūlymas renovuoti pastatą už 1,57 mln. litų, tačiau vis vien būtų pasiekta ta pati klasė – C. Nors projektai skyrėsi sprendiniais ir medžiagomis, tačiau jie įtakos energinio efektyvumo užtikrinimui neturėjo.

Gyventojami ėmė svarstyti, kaip pasiekti didesnį efektyvumą. Čia į pagalbą kibo Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, kuri ėmė skatinti gyventojus siekti geresnių rezultatų. Vyko dažnos konsultacijos bei susitikimai su gyventojais. Asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis susitikimų metu žmonėms aiškino apie renovacijos proceso eigą, sandarumo esmę, langų montavimą ir panašius dalykus. Galiausiai, atsakę į visus sau rūpimus klausimus, gyventojai priėmė sprendimą investuoti į savo būstą.

Nuspręsta rengti dar vieną investicinį projektą, tad NPNA specialistai ėmėsi konsultuoti projekto rengėjus. Įtraukus trūkstamas technologijas ir sprendimus, projekto sąmata ne tik kad neišaugo, bet ir sumažėjo – numatyta darbus atlikti už 1,5 mln. litų.

Padėti įgyvendinti projektą ėmėsi net dvylika įmonių – rinkos lyderių, kurios kiekviena pritaikys inovatyviausias ir efektyviausias technologijas modernizacijos metu. Projektavimo metu buvo priimti sprendimai užtikrinsiantys namo gyventojų komfortą. Planuojamas dešimteriopas energijos sutaupymas – apie 90 procentų.

Kad apie projektą išgirstų kuo daugiau žmonių, Aplinkos ministerija, Nacionalinė pasyvaus namo asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja viešinimo programą. Tikimasi, kad šis projektas taps demonstraciniu ir bus efektyvios renovacijos pavyzdys.

NPNA nuotr.

Apie šį projektą skaitykite žurnalo „Statyba ir architektūra“ publikacijose:

http://sa.lt/vilniuje-pirmasis-daugiabutis-bus-modernizuotas-pasiekiant-a-energinio-efektyvumo-klase/

 

http://sa.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video