Pristatyta studija apie naujų ir modernizuojamų pastatų energinio naudingumo rodiklius

Pristatyta studija apie naujų ir modernizuojamų pastatų energinio naudingumo rodiklius

renovuojami
I. Gelūno/BNS nuotr.

Aplinkos ministerija socialiniams partneriams pristatė Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų parengtą studiją apie naujų ir modernizuojamų pastatų energinio naudingumo rodiklių apskaičiavimą, kurios pagrindu bus atnaujinami atitinkami statybos techniniai reglamentai.

Europos Komisija nurodo, kad kas 5-erius metus turi būti peržiūrimi ir skaičiavimais pagrindžiami reikalavimai naujų ir modernizuojamų pastatų energinio naudingumo rodikliams apskaičiuoti. Šie skaičiavimai turi būti atliekami vadovaujantis 2012 m. sausio 16 d. EK Reglamentu.

Atliekant skaičiavimus vadovaujamasi tam tikra kaštų ir naudos (minimalios pastato neatsinaujinančios pirminės energijos (sąnaudos) analize. Nustatant bendrąsias išlaidas yra vertinamos investicijos į energijos taupymo priemones (atitvarų apšiltinimą ir inžinierines sistemas) ir finansiniai sutaupymai dėl sumažėjusio energijos vartojimo pastatuose.

Pagal EK Reglamento reikalavimus leistinas norminių reikalavimų nuokrypis nuo skaičiavimo rezultatų turi būti ne didesnis nei 15 proc. t. y. neleistina, kad pastatų iškastinio kuro sąnaudos viršytų daugiau kaip 15 proc. skaičiavimais nustatytas minimalias šio iškastinio kuro sąnaudas.

Minėtiems skaičiavimams buvo naudojami 2 skaičiavimo metodai: finansinis ir makroekonominis. Skaičiuojant finansiniu metodu vertinamos tik bendrosios išlaidos per skaičiavimo laikotarpį. Skaičiuojant makroekonominiu metodu vertinamos minėtos bendrosios išlaidos ir išlaidos, susijusios su mokesčiais dėl pastato CO2 išmetimų į aplinką.

Apibendrinus šio tyrimo rezultatus ir įvertinus klimato pokyčius bus keičiamas statybos techninis reglamentas „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ ir perskaičiuoti energinio naudingumo rodikliai.

Su KTU mokslininkų parengta studija galima susipažinti čia.

Temos: modernizuojamų pastatų energinio naudingumo rodikliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai