Top Baneris

Pristatyta analogų neturinti projekto „Rail Baltica“ vizualizacija

2016 sausio 27 d.

Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ parengė unikalią vizualizaciją, leidžiančią iš paukščio skrydžio pažvelgti į projektuojamo „Rail Baltica“ kelio nuo Kauno iki Latvijos sienos atkarpą. Ją galima sustabdyti bet kurioje iš 60 scenų ir trimatėje panoraminėje fotografijoje peržiūrėti būsimo kelio animaciją, realų dabartinį vietovės vaizdą, pastatus, miškus, kanalus, laukus bei kelius.

Vizualizacija įdėta į svetainę www.rail-baltica.lt.

Ši vizualizacija bus aktuali skirtingoms suinteresuotoms šalims – sklypų savininkams, kurių teritoriją ar jos dalį kirs projektuojamas kelias, savivaldybėms, būsimiems rangovams, netgi projektuotojams, tikslinantiems projektą.

Pasak vizualizacijos parengimo koordinatoriaus, bendrovės „Retrogarsas“ direktoriaus Romo Skersio, ji yra unikali ir kol kas neturi analogų visame pasaulyje.

„Vykdydami šį projektą susidūrėme su unikalia ir gana sunkia užduotim – prisilaikant preciziško GPS koordinačių tikslumo 200 kilometrų atkarpoje užfiksuoti dabartinę būsimo kelio erdvę ir joje atvaizduoti žemėlapiuose esantį brėžinį. Tą padaryti nenaudojant karinėje pramonėje naudojamų skraidymo prietaisų buvo gana sudėtinga, nes Lietuvoje nėra tokio skraidymo aparato, kuris galėtų praskristi tiksliu maršrutu. Su kūrybine grupe suradome sprendimą, galintį susidoroti su iššūkiu – padaryti tai, ko dar niekas nedarė“, – sakė R. Skersis.

Projektuojamo „Rail Baltica“ kelio maršrute buvo sužymėtos tikslios fotografavimo koordinatės ir jose nufotografuotas sferinis vaizdas. Vėliau visos fotografijos buvo sujungtos ir taip sukurtas skrydžio įspūdis. Programiniu požiūriu vizualizacijos kodas yra absoliučiai unikalus ir specialiai kurtas šiai vizualizacijai.

Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ projekto „Rail Baltica“ direkcija šia vizualizacija dalysis su miestų ir rajonų savivaldybėmis, interneto žiniasklaidos svetainėmis ir taip sieks maksimalaus skaidrumo visuomenei pristatant šį visam šiauriniam Europos regionui svarbų projektą. Detalesnio kelio projektavimo metu, atsižvelgiant į suinteresuotų grupių poreikius, planuojama šią vizualizaciją pildyti išsamesne informacija – planuojama įrengti triukšmą slopinančias sienutes, tiltus, sankasas, pervažas.

Komentarai