Top Baneris

Pristatomas videokūrinys Klaipėdai

2018 liepos 3 d.
„Klaipėdos studija“
Pasidalykite straipsniu

Liepos 5-ąją 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose vyks keliaujančio projekto „Miesto studijos“ pristatymas. Birželio mėnesį menininkai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys meno rezidentūros metu kūrė videokūrinį „Klaipėdos studija“ – komplimentą unikaliai uostamiesčio architektūrai bei tęstinio projekto „Miesto studijos“ dalį.

Organizuotų kūrybinių dirbtuvių dalyviai buvo kviečiami įsitraukti ir dalyvauti savotiškoje ekskursijoje po Klaipėdą, kurioje susipynę sena ir nauja, tradiciška ir šiuolaikiška, vieša ir asmeniška. Jos metu buvo tyrinėjama Klaipėda ir jos architektūriniai, skulptūriniai ir gamtos objektai, o užfiksuoti vaizdai turėjo papildyti videokūrinį, atspindintį naują, dinamišką miestą virtualioje 3D erdvėje „Klaipėdos studija“.

Dirbtuvių metu buvo išbandoma sena nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis.

Apie menininkus:

Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, menininkių grupės „Cooltūristės“, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė.

Adomas Žudys daugiausiai dirba su 3D grafika ir dizainu, videomeno bei gatvės meno projektais ir trafaretais.

Sudarę dviejų menininkų kolaboraciją, jie kartu kuria fotografijos, vaizdo, 3D grafikos ir teksto medijų srityse. Kūrėjų darbuose jungiasi klasikinės meno išraiškos formos ir nauji technikos bei mokslo atradimai. Duetas tyrinėja skirtingas suvokimo ir atpažinimo variacijas, juos domina santykis tarp materialumo, technologijų ir tapatybės, kūrybos subjektais tampa intymi ir vieša erdvė bei laikas, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai, tikrovė, aktuali ir virtuali realybė. Menininkų interesai ir inspiracijos balansuoja tarp istorijos, šiuolaikinio meno ir ateities scenarijų, tarp teorijos, praktikos ir sentimentų.

Šiuo metu duetas aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime: 2017 m. surengė dvi personalines parodas, jiems skirta Neringos savivaldybės ir Nidos meno kolonijos stipendija, Adomui Žudžiui – Šiaulių jaunojo menininko stipendija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video