Top Baneris

Pristatė, kaip atrodys futbolo ir regbio maniežas Kaune (2)

2023 gegužės 3 d.
Vizualizacija
„Maspro“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Kaune, Aleksote, šalia Europos prospekto ir Veiverių gatvių sankirtos, planuojamas universalus dengtas regbiui ir futbolui skirtas maniežas. Gegužės 4 d. bendrovės „Maspro“ atstovai parengtus projektinius sprendinius pristatys visuomenei.

Pristatys architektų viziją futbolo ir regbio stadionui

„Iki šiol Kaunas tokios erdvės futbolui ir regbiui neturėjo. Ne taip seniai pastatėme pripučiamą maniežą Vilijampolėje, bet šis labiau skirtas treniruotėms ir įgūdžių tobulinimui. Sparčiai besivystančiame Aleksote šaltuoju metų laiku galėtų vykti net ir profesionalų rungtynės su žiūrovais tribūnose. Tačiau svarbiausia, kad šis objektas būtų prieinamas ir vietos gyventojams“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Naujasis stačiakampių formų 28 metrų aukščio pastatas suprojektuotas netoli Dariaus ir Girėno aerodromo. Projektinius pasiūlymus Europos pr. 105A pažymėtame 3,23 hektarų ploto sklype parengė viešąjį konkursą laimėjusi projektavimo bendrovė „Maspro“.

Visuomenė su architektų vizija gali susipažinti internete arba ketvirtadienį 16 val. vyksiančio viešojo pristatymo metu savivaldybės administracijos (Laisvės al. 96) Didžiojoje salėje. Savo darbą pristatysiantys architektai lauks ir kauniečių pastebėjimų.

Lėktuvų stebėjimo vieta Aleksote

Aleksote suprojektuotas trijų aukštų pastatas su lauko terasomis. Pasak autorių, numatoma viršutinė terasa užtikrina gerą matomumą į visas puses, patogiai judant ratu. Apžvalgos aikštelė su Aleksoto Dariaus ir Girėno aerodromo panorama taps šio unikalaus statinio akcentu. Lankytojai čia galės komfortiškai stebėti kylančius ar besileidžiančius lėktuvus.

Pirmo aukšto plane projektuojama 105 m ilgio ir 68 m pločio futbolo ir regbio aikštė su tribūnomis, atitiksianti oficialioms rungtynėms nubrėžtus standartus. Iš abiejų pusių išsidėsčiusios patalpos su sanitariniais mazgais, dopingo patikros ir persirengimo zonomis.

Antrame aukšte – taip pat žiūrovams skirtos tribūnos ir administracinės patalpos. Mėgautis futbolo rungtynėmis bus galima ir prie puodelio kavos pirmame aukšte suplanuotoje kavinėje. Ją nuo aikštės skirs tik smūgiams atsparus permatomas vitrinos stiklas. Uždaras maniežas turės mažiausiai tūkstantį vietų žiūrovams.

Trečiame aukšte planuojamas sporto klubas su persirengimo patalpomis sportininkams, treneriams ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kauniečiams. Patekimas ant stogo terasos – laiptais ir liftu iš abiejų pusių.

Pagrindinis įėjimas suplanuotas rytinėje pusėje. Papildomas patekimas į statinį sportininkams ar žiūrovams numatomas iš pietinės dalies. Pastate taip pat suprojektuoti du liftai bei evakuaciniai išėjimai.

Fasado akcentas – veidrodis

„Aplinkinėse teritorijose vyrauja pilkos ir raudonos spalvos. Dėl šių priežasčių projektuojamam pastatui pasirinktos dvi pagrindinės medžiagos – sendinto metalo spalvos aliuminio kompozito plokštė ir fasadinis veidrodis. Tai suteikia išskirtinumo ir lengvumo.

Sklypas sąlyginai mažas, todėl norėtume, kad pastatas susilietų su aplinka ir išnyktų jo dydis. Medžiagos pasirinktos norint išlaikyti vientisą urbanistinį vaizdą“, – vizijoje pasakoja bendrovės „Maspro“ projekto vadovas Arvydas Tamošaitis.

Universalus futbolui ir regbiui skirtas uždaras maniežas pakeis šiuo metu sklype stovinčius statinius – apleistą administracinės paskirties pastatą ir sandėlį. Juos numatoma nugriauti. Išsaugoti ketinama tik čia pat esančią transformatorinę.

Greta naujo objekto taip pat planuojama maždaug 185 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su atskiromis vietomis keturiems autobusams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tinka

    2023-05-03, 20:49  

    Tinka . Dėl mūsų šiaurietiško klimato toks futbolo maniežas reikalingas . Ir panašu , kad Kaunas turės ne tik geriausią stadioną Lietuvoje , bet ir geriausią futbolo maniežą .

  • kateskaki5

    2023-05-03, 14:53  

    tai kad jau senai pristatyta visur…

Rekomenduojami video