Top Baneris

Prestižinis pramoninio dizaino apdovanojimas – lietuvio išradimui

2016 liepos 18 d.
Pirštinės „Granberg 5501“ (V. Urbelio „Facebook“ nuotr.)
Pirštinės „Granberg 5501“ (V. Urbelio „Facebook“ nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Šįmet pasauliniame pramonino dizaino konkurse „Red Dot Design Award“ antrus metus iš eilės prestižinį apdovanojimą laimėjo lietuvių mokslininkas doc. dr. Virginijus Urbelis. Norvegijos kompanijoje dirbantis medžiagų mokslų daktaras sukūrė smūgiams ir prapjovimams atsparias apsaugines pirštines „Granberg 5501“. Praėjusiais metais apdovanojimas mokslininkui įteiktas už 9001 ir 9002 pirštinių modelius. Pirštinės „Granberg 5501“ skirtos naudoti ekstremalioms darbo sąlygoms gelbėtojų ir kalnakasybos operacijose, naftos, dujų ir kitose padidintos rizikos pramonės šakose.

Šios pirštinės išsiskiria savo ergonomika, amortizuojančiomis apsauginėmis medžiagomis ir ryškiu dizainu. „Kadaise kaip ir visi galvojau, kad apsauginė pirštinė – tai megzta pirštinė su taškeliais ant delnų, kainuojanti 1 eurą, – teigė Virginijus Urbelis. –Tačiau akademinis projektas su partneriais Norvegijoje – „Granberg AS“ – bei po to sekęs jų siūlymas prisidėti prie apsauginės aprangos kūrimo stipriai pakeitė mano požiūrį. Skandinavijoje darbdaviai supranta, kad aukštos kokybės ir patraukliai atrodančios darbo apsaugos priemonės motyvuoja darbuotojus geriau dirbti.“

Specialistas pabrėžė, jog bendradarbiavimas su norvegais atvėrė galimybę „panoramiškai“ stebėti ir dalyvauti visuose produkto kūrimo etapuose, pradedant skaitmeniniu eskizu, technologiniu sprendimu, testavimu, baigiant masine gamyba bei atsiliepimų vertinimu. „Kai komanda dirba bendrai, ir kai mokslo logika susijungia su verslo logika, ateina pergalės“, – pasakojo mokslininkas.

Apie Lietuvą – geriausi žodžiai

Virginijus Urbelis

Virginijus Urbelis

Buvęs ilgametis Kauno Technologijos universiteto (KTU) dėstytojas pripažįsta, jog į Lietuvą norvegai žvelgia ne tik kaip į rinką savo gaminiams parduoti, bet ir kaip į šalį, kurioje galima rasti aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Pasak „Red Dot Design Award 2016“ laureato, aprangos technologijų bei tekstilės inžinerijos specialistai Lietuvoje yra pačios aukščiausios kvalifikacijos: „Man teko garbė dirbti KTU Skenuojančios elektroninės mikroskopijos laboratorijoje ir padėti pamatyti savo tyrimų rezultatus nanotechnologijų srityje dirbantiems mokslininkams iš visos Lietuvos. Galiu pasakyti, kad šalies mokslinis potencialas yra labai stiprus ir ne kartą teko susidurti su situacijomis, kuomet Lietuvos pramonininkų nesudominę rezultatai buvo akimirksniu sėkmingai panaudoti komercijos tikslais užsienio kompanijose.“

Drąsina studentus

Paklaustas, ką patartų jauniems lietuvių studentams, norintiems patraukti stambių užsienio kompanijų dėmesį bei pradėti sėkmingą karjerą, V. Urbelis ragino nebijoti technologinio ir inžinerinio pobūdžio specialybių. „Jauniems žmonėms linkėčiau iš pradžių rasti mėgstamą studijų objektą, nesvarbu, ar tai apranga, kompiuteriai, statybos, automobiliai ar gastronomija, o tuomet stoti į to objekto technologinių mokslų bakalauro studijas. Ir tik vėliau, galbūt magistro studijose, pereikite prie socialinio pobūdžio mokslų – rinkodaros, vadybos. Pastarieji dalykai, kaip ir visa tolesnė karjera, klostysis sėkmingiau, kuomet savo objektą pažinsite „iš vidaus“, perprasite visas produkto savybes, inovacijas ir subtilybes“, – įsitikinęs mokslininkas.

Nuo 2013 m. V. Urbelis yra Norvegijos bendrovės „Granberg AS“ vyriausiasis inžinierius, nuotoliniu būdu kuriantis apsauginių pirštinių dizainus ir technologijas bei tiriantis naujausių medžiagų pritaikomumą apsauginių pirštinių gamybai. Prieš pereidamas į privatų sektorių, mokslų daktaras ilgus metus užsiėmė akademine veikla KTU Dizaino ir technologijų fakultete – dalyvavo aprangos technologų, konstruktorių ir dizainerių rengimo programoje, skaitė paskaitas bakalauro ir magistro studijų studentams. V. Urbelis yra keturių knygų ir pirmojo lietuviško aprangos technologijos vadovėlio „Siuvinių gamybos technologija“ bendraautorius, kelių dešimčių mokslinių straipsnių autorius, Lietuvos medžiagų tyrinėtojų asociacijos narys.

V. Urbelio „Facebook“ nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video