Top Baneris

Prestižinis Vokietijos architektūros konkurso apdovanojimas – lietuvių projektui

2016 kovo 30 d.
rasu namai 4
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros ir statybų valdymo bendrovės „Contestus“ grupės  įgyvendintas namų kvartalo „Rasų namai“ projektas didžiausio Vokietijos architektūros žurnalo  AIT skelbtame konkurse „Best in Interior and Architecture 2016“ užėmė 2-ąją vietą.

R. Paleko ARCHstudijos ir R. Mikulionio studijos „Plazma“ kartu suprojektuotas, netoli Vilniaus centro, Pavilnių regioniniame parke, pastatytas 18 namų kvartalas konkurse užėmė antrąją vietą gyvenamųjų patalpų kategorijoje.  Projektas aplenkė daugelį konkurentų iš Europos ir kitų žemynų ir nusileido tik projektui „Preis“ iš Prancūzijos. Šiemet konkurse varžėsi 810 projektų iš 35 šalių.

„Tarp prancūzų, italų, šveicarų, vokiečių ir architektų iš kitų Vakarų Europos šalių tarp nugalėtojų šiemet buvome vieninteliai atstovai iš Rytų Europos. Tad tai – pripažinimas ir Lietuvos architektų bendruomenei“, – sakė vienas iš „Rasų namų“ architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas.

Šįmet, be Lietuvos, tarp laimėtojų pateko architektų komandos iš Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Italijos, Nyderlandų, Austrijos bei Šveicarijos.

Pasak architekto R. Paleko, „Rasų namų“ sėkmę lėmė ir darbus užsakiusi  „Contestus“ grupės bendrovė, leidusi įgyvendinti didžiąją dalį architektų sumanymų.

Apdovanojimų ceremonijoje Frankfurte buvo apdovanoti laimėtojai dešimtyje kategorijų: būsto, viešbučių / maitinimo paslaugų, mažmeninės prekybos, biuro / administravimo, sveikatos, sporto / laisvalaikio, visuomeninių pastatų / švietimo, pramonės / komercinių patalpų, be to, pirmą kartą varžytasi ir dviejose specialiose kategorijose – „Patalpos už prieinamą kainą“ ir „Naujokas“.

AIT apdovanojimuose „Best in Interior and Architecture“ varžėsi architektai iš Europos, Šiaurės Amerikos, Viduriniųjų ir Tolimųjų Rytų šalių.

Konkurse dalyvius vertino tarptautinė architektų ir interjero dizainerių komanda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video