Top Baneris

Prekybos ir pramogų centrui „Ozas“ suteiktas „BREEAM“ sertifikatas

2021 sausio 20 d.
ozas grunstos nuotr
Archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prekybos ir pramogų centrui „Ozas“ suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ tvarumo sertifikatas. Jis patvirtina, kad prekybos centro pastatas pastatytas ir eksploatuojamas remiantis tvarumo principais ir taikant aplinkai bei žmonėms draugiškesnius sprendimus. Įvertinus daugelį pastato aspektų, „Ozui“ suteiktas „Excellent“ (liet. Puikus) reitingas.

Sertifikavimo proceso metu buvo vertinami tokie prekybos centro pastato aspektai, kaip energijos ir kitų išteklių taupymas, vandens kokybė, aplinkos tarša, atliekų rūšiavimas ir mažinimas, bioįvairovės saugojimas, mažiau taršių medžiagų naudojimas ir kiti minimalų neigiamą poveikį aplinkai užtikrinantys veiksniai. Itin gerai „Ozas“ įvertintas atliekų tvarkymo, transporto, taršos mažinimo ir medžiagų draugiškumo aplinkai bei žmonėms srityse. Taip pat išskirti žemės panaudojimo ir ekologijos, vandens taupymo ir užterštumo valdymo aspektai.

„Negalime ignoruoti to, kas vyksta pasaulyje – akivaizdūs klimato kaitos įrodymai skatina ir valdžios institucijas, ir verslus nedelsiant ieškoti sprendimų bei mažinti poveikį aplinkai. Dėl šios priežasties tvarumas išlieka vienu svarbiausių mūsų veiklos prioritetų, kuriam skiriame didelę dalį resursų. Siekiame užtikrinti, kad mūsų valdomas pastatas būtų draugiškas aplinkai ir žmonėms – tam taikome pažangius sprendimus ir naudojame šiuolaikines, neigiamą poveikį aplinkai mažinti ir resursus taupyti leidžiančias technologijas. Tarptautinis „BREEAM“ sertifikatas patvirtina, kad mūsų pastangos šioje srityje iš tiesų leidžia veikti tvariau, tausoti aplinką, užtikrinti prekybos centro darbuotojų ir lankytojų saugumą bei gerovę“, – sako prekybos ir pramogų centro „Ozas“ valdytoja Ina Augulienė.

I. Augulienė pažymi, kad „Ozo“ prekybos centre naudojama tik iš atsinaujinančių išteklių pagaminta, 100 proc. žalia elektros energija, nuolat stebimi ir analizuojami elektros energijos suvartojimo pokyčiai, ieškoma būdų kaip dar efektyviau naudoti elektros energiją, fiksuojamas susidarančių bei išrūšiuojamų atliekų kiekis, o rūšiuojamos ir perdirbimui perduodamos ne tik plastiko, kartono, metalo ar stiklo atliekos, bet net ir kavos tirščiai, kurie panaudojami energijos gamybai.

Prekybos centre taip pat užtikrinamas taupus vandens naudojimas – pavyzdžiui, visuose atnaujintuose sanitariniuose mazguose bei naujai įrengtame tėvelių ir vaikų kambaryje sumontuoti modernūs vandens sunaudojimą mažinantys maišytuvai ir unitazai. Be to, prekybos centro patalpose kasmet vis didesne dalimi naudojamas energiniu požiūriu efektyvesnis LED apšvietimas, kuriuo šiuo metu pilnai apšviesta daugiaaukštė „Ozo“ automobilių stovėjimo aikštelė ir dalis prekybos ir pramogų centro alėjų.

Prekybos centrą „Ozas“ sertifikavimui pateikė ir konsultavo tarptautinė organizacija „Build Green“. Dalies kriterijų atitikimą „BREEAM“ standartams atliko bendrovė „Statybų procesų valdymas“. Šios bendrovės vadovo Eriko Lenkevičiaus teigimu, tokie visame pasaulyje pripažįstami sertifikatai ne tik liudija pastato tvarumą bei jo valdytojų socialinę atsakomybę, bet ir suteikia nekilnojamam turtui papildomą vertę.

„Keičiantis požiūriui į klimato kaitos sukeliamas problemas, šiuo metu stebime sparčiai augančią tvarių pastatų paklausą. Kuriami nauji teisės aktai, naujiems statiniams taikoma vis daugiau reikalavimų, vertinama jų energetinio efektyvumo klasė. Pamažu keičiasi ir vartotojų įpročiai – siekiant mažinti anglies dvideginio išmetimą, daugiau dėmesio skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams bei energiją tausojantiems įrenginiams, pastatų efektyvumui. Pastato tvarumas turi įtakos naudotojo patogumui, sveikai ir produktyviai darbo aplinkai, geresniam patalpų mikroklimatui – visa tai labai svarbu. Tokie sertifikatai kaip „BREEAM“ patvirtina, kad pastatas šiuos kriterijus atitinka“, – sako E. Lenkevičius.

Anot E. Lenkevičiaus, sertifikuojant pastatus pagal „BREEAM“ metodologiją, vertinami įvairūs pastato aspektai – nuo energijos naudojimo iki valdymo procesų, o kiekvienoje srityje daugiausiai dėmesio skiriama didžiausią poveikį turintiems veiksniams, tokiems kaip anglies dioksido emisijų mažinimas, resursų tausojimas. Pastarieji prisideda ir prie teritorijos bioįvairovės išsaugojimo bei ekologijos stiprinimo, kas taipogi yra vienas iš „BREEAM“ siektinų tikslų.

I. Augulienės teigimu, dėmesys tvarumui ir aplinkosaugos, socialiniams bei valdymo (angl. Environmental, Social, Governance – ESG) aspektams yra visos „NEPI Rockcastle“ kompanijos, kuriai priklauso „Ozo“ prekybos ir pramogų centras, veiklos pagrindas. Pusė visų bendrovės valdomų nekilnojamojo turto objektų yra sertifikuoti pagal „BREEAM“ standartus.

Efektyviu ir kuo mažesnį poveikį aplinkai užtikrinti leidžiančiu „Ozo“ valdymu rūpinasi ir prekybos centro valdytoja – tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video