Top Baneris

Prasideda registracija į „Fixus mobilis“ praktinius paveldo prevencinės priežiūros mokymus

2023 spalio 6 d.
Vyksta FIXUS Mobilis praktiniai mokymai
Pasidalykite straipsniu

„Fixus mobilis“ kviečia istorinių statinių valdytojus, prižiūrėtojus ir meistrus dalyvauti edukacinio projekto PASIDAIRYK PATS praktiniuose mokymuose. Paveldo prevencinės priežiūros užsiėmimai vyks spalio 20–22 d. Švenčionėliuose. Susidomėjusieji raginami paskubėti registruotis.

Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „Fixus mobilis“ rengiamuose mokymuose savo patirtimi dalysis „Fixus mobilis“ ir kviestiniai ekspertai. Dažniausiai pasitaikančių paveldo pažeidimų prevencijai skirtuose užsiėmimuose daugiausia dėmesio bus teikiama laikiniems greitiems sprendimams. 

„Kaip rodo praktika, ir minimali – bet tinkama! – priežiūra, kurią kiekvienas paveldo šeimininkas pajėgus atlikti savo jėgomis, gali padėti sumažinti žalą, gresiančią paveldo objektui, kol laukiama didesnių jo tvarkybos darbų“, – sako projekto vadovė Erika Kielė.

Kad paveldo objektai būtų prižiūrimi tinkamai, jų šeimininkams ir meistrams reikalingos specifinės žinios bei įgūdžiai. 

„Fixus mobilis“ PASIDAIRYK PATS mokymai nemokami.
Registruokitės iki spalio 13 d. internete užpildę registracijos formą.

„Paveldas labai skirtingas, todėl daug ir skirtingų niuansų. Čia standartinės statybos žinios neveikia, – savo patirtimi dalijasi Kamariškių dvaro valdytojas Arūnas Survila. – Atrodo, daug jau esu susidūręs su statybomis – esu baigęs inžineriją, – bet kai atvyko „Fixus mobilis“ specialistai, davė tokių patarimų ir rekomendacijų, apie kurias nei aš, nei mano komanda niekada nebuvome pagalvoję. Natūralu: žmonės specializuojasi savo srityje ir dar fiziškai mato daug kitų objektų“, – bendravimo su paveldo priežiūros ekspertais svarbą pabrėžia A. Survila.

Prasideda registracija i FIXUS Mobilis praktinius mokymus

Per PASIDAIRYK PATS mokymus „Fixus mobilis“ ir kviestiniai ekspertai užsiėmimų dalyvius kvies mokytis:

  • nekilnojamojo kultūros paveldo objektų apsaugos teisinio reguliavimo pagrindų;
  • pastatų apžiūros ir prevencinės priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų;
  • kaip identifikuoti ir vertinti pastato problemines vietas bei pažeidimus;
  • pastato aplinkos priežiūros ypatumų (arboristika ir kt.);
  • istoriniuose statiniuose naudotų ir šiuolaikinių medžiagų suderinamumo;
  • skardinių stogų ir vandens nuvedimo sistemos priežiūros teorinių bei praktinių pagrindų;
  • kokių prevencinės priežiūros darbų galima imtis patiems, o kada būtina kviesti paveldo priežiūros specialistą.

PASIDAIRYK PATS mokymai nemokami, bet dalyvių skaičius ribotas. Todėl susidomėjusieji raginami paskubėti registruotis. Tai galima padaryti iki spalio 13 d. internete užpildžius registracijos formą.

Praktiniai paveldo prevencinės priežiūros mokymai – „Fixus mobilis“ edukacinio projekto PASIDAIRYK PATS dalis. Plačiau apie projektą galima sužinoti „Fixus mobilis“ interneto svetainėje arba telefonu +370 612 73483.

Projektas PASIDAIRYK PATS (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video