Top Baneris

Prancūzijos regione esančiame kaimelyje – mokykla, sukonstruota naudojant tik vietines medžiagas (1)

2022 spalio 17 d.
mokykla1 e1666694374163Tik SA
Pasidalykite straipsniu

Nedidelį Normandijos regiono šiaurėje esantį Heudebuvilio kaimelį papildė naujos mokyklos pastatas, suprojektuotas „Hemma architects kartu su „Hesters Oyon“. Miškingoje vietovėje, Senos Slėnio šlaitų fone pastatyta mokykla, kurios koncepcijos kūrimui architektai buvo įkvėpti vietinės tipologijos ir pakartotinai panaudojo kaimelio pastatų medžiagas: mediena iš centre esančių „fachverkinių“ namų skirta vitrinų rėmams ir karkasui, rotušėje ir varpinėje naudota medžiaga – fasadų ir stogo apdailai.

Vietinių pastatų tipologija ir architektūra yra interpretuojama ir šiuolaikiškai perkuriama, pritaikant mokyklos koncepcijai. Panaudojamas ir šiuolaikiškai adaptuojamas tradicinis pailgų, siaurų pastatų tūris, formuojamas palei pagrindinę stogo kraigo ašį, būdingas Britanijos ir Normandijos regionams, dažniausiai pritaikomas ūkininkų ir amatininkų reikmėms. Atsižvelgiant į teritorijos landšafto ypatybes, projekto idėja dalinai kyla iš jo aplinkos: pastatas prisitaiko prie esamo reljefo, kuris nustato prailgintų kiemelių ribas, o esantis nuolydis surenka lietaus vandenį iš visos teritorijos ir nukreipia į žemutinį slėnį. Iš vidinių kiemelių atsiveria peizažas į vietos kraštovaizdį.

2250 m2 mokyklos ploto skirta 6 klasėms, valgyklos, aktų salei bei pagalbinėms, techninėms patalpoms. Šviesaus medžio apdaila interjere prisitaiko prie vietinės vizualinės estetikos ir sukuria jaukią atmosferą.

Modulinė struktūra ir ateities vystymo perspektyva

Fasadai ir stogas sudaryti iš modulių, sumontuotų iš anksto, kurie užtikrina sandarumą, gerą apšiltinimą ir tvirtą konstrukciją. Prieangių karkaso struktūrai nereikalingas papildomas tarpatraminis taškas, kas palengviną modulinės konstrukcijos pritaikymą. 5 x 2 m dydžio moduliai, sukurti 3D programoje, gerokai sutrumpino statybos laiką.

Tokia pastato struktūra sukuria galimybę tolesnei mokyklos plėtrai: bus galima pridėti papildomas klases, padidinti maitinimo bei kiemo erdves. O plečiant mokyklos plotą sukuriamos papildomas mokymosi vietos. Tokia modulinė pastato struktūra, atsiradusi galimybė papildyti priestatais yra naudinga vystomai kaimelio infrastruktūrai ir numatomai jo plėtrai.

Tvarumo prioritetas

Mokyklos statybos proceso metu buvo prioretizuojamas anglies pėdsako mažinimas. Vietinių medžiagų pakartotinas panaudojimas, fotovoltinių saulės panelių integracija bei iškastinio kuro naudojimo šildymo įrangai atsisakymas leido pasiekti aukštus tvarumo standartus. Taip pat, mokykla buvo pastatyta naudojant tik vietines medžiagas bei pasitelkiant regione esančių kompanijų paslaugas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Be pykčio

    2022-10-18, 15:48  

    Pastatas su vienu gerai išspręstu fasadu, kiti ir bendras tūris panašūs į fermą.

Rekomenduojami video