Top Baneris

Praėjusiais metais daugiabučiai aktyviausiai renovuoti didmiesčiuose

2017 sausio 10 d.
Renovuotas daugiabutis Gerosios Vilties g. 18, Vilniuje. BETA nuotr.
Renovuotas daugiabutis Gerosios Vilties g. 18, Vilniuje. BETA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusius metus galima vadinti sėkmingais daugiabučių renovacijai – Lietuvoje atnaujinti 769 daugiabučiai, arba daugiau kaip 23 tūkst. butų. Nuo 2013-ųjų, kuomet į renovacijos procesą įsitraukė savivaldybės, per trejus metus atnaujinti 1507 daugiabučiai, o tai yra beveik 42 tūkst. butų. Palyginimui: nuo 2005 metų, kuomet buvo pradėta įgyvendinti daugiabučių modernizacijos programa, iki 2012-ųjų Lietuvoje renovuoti 479 daugiabučiai.

Šiuo metu šalyje atnaujinami dar 450 daugiabučių, kuriuos artimiausiu metu planuojama užbaigti.

„Pastarųjų metų rezultatai iliustruoja ne tik akivaizdų programos progresą, bet ir išryškina dar keletą svarbių momentų. Pirmiausia, tai kardinaliai pasikeitusį gyventojų požiūrį į renovaciją – jeigu, remiantis visuomenės nuomonės tyrimais, dar prieš penkerius metus renovacijos procesus skeptiškai vertino 93,4 proc. šalies gyventojų, tai naujausių apklausų duomenimis, 92 proc. visuomenės atstovų pritaria, jog būtina atnaujinti pastatus, didinant jų energinį efektyvumą. Antra, dabartiniai rezultatai labai aiškiai parodo, jog pagrindine renovacijos proveržio priežastimi tapo savivaldos įtraukimas į programos įgyvendinimą – 75 proc. visų projektų vykdoma pagal naująjį modelį,“ – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, jeigu tempai nesikeis, jau po kelerių metų galėsime skaičiuoti ne atskirų namų energinį efektyvumą, bet ir akivaizdų energijos vartojimo sumažėjimą visos šalies mastu.

Vertinant rezultatus atskirose savavaldybėse, matyti, jog daugiabučių renovacijos procesai aktyvūs visoje Lietuvoje. Iš daugiau kaip 1500 pastaraisiais metais renovuotų daugiabučių, beveik 400 atnaujinta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, t. y. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, likusi dalis – kitose šalies savivaldybėse. Iš mažesnių savivaldybių išsiskiria Ignalinos savivaldybė, kurioje per aptariamąjį laikotarpį atnaujinti 78 daugiabučiai, Druskininkuose – 70 daugiabučių, Tauragėje – 42, Molėtuose – 41.

Bendros investicijos į daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. viršija 0,5 mlrd. eurų. Vien praėjusiais metais į daugiabučių atnaujinimą buvo investuota 230 mln. eurų, t. y. beveik 10 proc. visos 2015 m. statybų sektoriaus apyvartos, siekusios 2,6 mlrd. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video