Top Baneris

Pradėta ruoštis valstybinės reikšmės parkų tvarkymui

2017 kovo 6 d.
Trakų Vokės dvaro sodybos centrinės dalies vaizdas iš paukščio (tiksliau, drono) skrydžio. LKAS nuotr.
Trakų Vokės dvaro sodybos centrinės dalies vaizdas iš paukščio (tiksliau, drono) skrydžio. LKAS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų pradžioje Aplinkos ministerija pranešė apie skubiausiai tvarkytiniems valstybinės reikšmės parkams suteikiamą Europos Sąjungos (ES) paramą. Į siūlomų finansuoti valstybės projektų sąrašą įtraukti 6 valstybinės reikšmės parkų (želdynų) tvarkymo projektai: Astravo (Biržų r.) ir Žagarės dvarų sodybų parkų, Jurbarko rajono Raudonės pilies ir Panemunės pilies parkų, taip pat Vilniaus Sapiegų rezidencijos parko ir Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkymo ir pritaikymo juos lankyti projektai.

Dar du – Kurtuvėnų (Šiaulių r.) ir Gelgaudiškio (Šakių r.) dvarų sodybų parkų tvarkymo projektus – į valstybės projektų sąrašą planuojama įtraukti vėliau.

Paraiškas minėtiesiems projektams finansuoti savivaldybės, kurių teritorijose yra šie objektai, ir Žagarės regioninio parko direkcija Aplinkos projektų valdymo agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo sąrašo patvirtinimo dienos.

Pavyzdžiui, Trakų Vokės dvaro sodybos parkui sutvarkyti prašoma skirti daugiau kaip 1,1 mln. eurų. Deklaruojamas projekto tikslas – išryškinti parko vertinguosius elementus, suteikti naują reikšmę ir tapatybę Vilniaus miesto plėtros kontekste.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video