Top Baneris

Pradedami darbai Malkų įlankoje Klaipėdoje

2018 sausio 19 d.
klaipedos uostas klaipeda baltijos jura is virsaus paukscio skrydis
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Netrukus prasidės vienų iš seniausių Klaipėdos uoste krantinių, kurias naudoja bendrovė „Klaipėdos konteinerių terminalas“, rekonstrukcija. Neabejojama, kad iš esmės sutvarkius numatytas krantines bei investavus į naujus kokybinius parametrus Malkų įlankoje, čia veikiančios įmonės taps dar konkurencingesnės.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su konkursą laimėjusiais rangovais – AS „Latvijas tilti“ ir įmone „Borta“, veikiančiais jungtinės veiklos sutarties pagrindu, pasirašė sutartį dėl 127 ir 128 krantinių rekonstrukcijos, 127 A ir 129 A krantinių sutvirtinimo, taip pat komunikacijų sutvarkymo. Rangos darbų vertė – 23,99 mln. eurų su PVM. Šių krantinių rekonstrukcija yra svarbi visos Malkų įlankos pertvarkymo dalis.

„Tai labai reikšmingi darbai, kurie padės Malkų įlankoje veikiančioms bendrovėms tapti dar konkurencingesnėms. Įmonė „Klaipėdos konteinerių terminalas“ – viena produktyviausiai dirbančių uosto kompanijų, mus ypač džiugina jų veikla. Ši bendrovė pati daug investavo į savo teritorijos išvystymą, sėkmingai plėtojo naujus žemės plotus. Tikimės, kad atlikus šiuos darbus įmonė galės priimti didesnius laivus, didinti krovos apimtį, mat pirsas bus ne tik iš esmės atnaujintas, bet ir gerokai pailgintas”, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Jo teigimu, atlikus rekonstrukciją bus galima priimti iki 100 tūkst. tonų vandentalpos laivus. Planuojama, kad vėliau, po rekonstrukcijos, antrame etape prie naujų krantinių bus išgilinta iki 14 metrų.

„Tai vienos iš seniausių Klaipėdos uoste krantinių su labai ribotomis infrastruktūros galimybėmis (maksimali laivų grimzlė yra 8,5–7,2 m). Tačiau, nežiūrint į tai, prieš 24 metus prie šių krantinių mums pavyko išvystyti konteinerių krovą ir pritraukti į Klaipėdą naujas ro-ro linijas. Esame tikri, kad rekonstravus krantines ir atlikus Malkų įlankos gilinimo darbus mums pavyks padidinti terminalo konkurencingumą ir pritraukti naujus krovinių srautus”, – sako įmonės „Klaipėdos konteinerių terminal“ generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Anot jo, jau dabar įmonė yra nemažai investavusi į suprastruktūros vystymą, naujų sandėlių statybą, o rekonstravus krantinę atsiras ir nauja moderni krovos technika, galinti priimti „Panamax“ tipo laivus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video