Top Baneris

Pradedama tvarkyti istorinės vilos „Anapilis“ aplinka

2017 gegužės 10 d.
Palangos turizmo informacijos centro nuotr.
Palangos turizmo informacijos centro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Neilgai trukus praeivių akis trauks ne tik restauruota viena gražiausių medinių kurorto vilų – „Anapilis“, bet ir išpuoselėta jos aplinka – šį mėnesį pradedami garsiosios vilos teritorijos sutvarkymo darbai (juos atliks bendrovė „Pamario restauratorius“). Žadama, jog darbai bus organizuojami taip, kad palangiškiams ir kurorto svečiams, norintiems patekti į „Anapilyje“ įsikūrusį Kurorto muziejų, nekiltų nepatogumų.

Tvarkant „Anapilio“ aplinką bus atnaujinti teritorijoje augantys želdiniai, nuo vilos iki Birutės alėjos nutiesti vandentiekio, nuotekų bei lietaus vandens šalinimo tinklai, pakeistos vilos link vedančios liepų alėjos bei šaligatvių dangos, įrengtos dvi nedidelės aikštelės automobiliams statyti. Taip pat bus pasirūpinta viso sklypo teritorijos apšvietimu, įrengtos teritorijos vaizdo stebėjimo sistemos.

Vienoje iš aikštelių prie „Anapilio“ bus įrengtos stovėjimo vietos 10 automobilių, kitoje (sklypo rytinėje dalyje, ties vilomis „Romeo“ ir „Džiuljeta“) – 7. Siekiant suvaldyti automobilių srautus ir užtikrinti, kad šioje teritorijoje nevažinėtų transporto priemonės, ties įvažiavimu į „Anapilio“ teritoriją iš Birutės alėjos bei iš vakarinės sklypo pusės bus įrengti pakeliami stulpeliai.

Visoje senosios vilos teritorijoje vyraus retro stilius – tiek vilos link vedančios liepų alėjos, tiek alėjos vakarinėje pastato dalyje, tiek ir istoriškai susiklosčiusio pėsčiųjų tako nuo vilos „Jūros akis“ dangos, taip pat – takai apie „Anapilį“ bus spalvotų (pilkos ir raudonos spalvos), sendinto tipo betoninių trinkelių. Pasirūpinta bus ir mažąja architektūra – sutvarkytoje teritorijoje bus įrengti retro stiliaus stovai dviračiams, suolai, šiukšlių dėžės, įrengti bus ir nauji apšvietimo stulpai.

Teritorijos apšvietimas projektuojamas taip, kad akcentu taptų „Anapilis“. Vilai apšviesti skirtų šviestuvų skleidžiama šviesa bus nukreipta taip, kad išryškintų pastatą bei atskiras jo detales – stogo kraigą, smailę, medžio raižinius. Kiti šviestuvai apšvies liepų alėją bei pėsčiųjų takus.

Palangiškių ir miesto svečių patogumui bus įrengti ir informaciniai stendai, kviesiantys apsilankyti „Anapilyje“ įsikūrusiame Kurorto muziejuje bei čia vyksiančiuose renginiuose. Šie stendai bus įrengti J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, jog sutvarkyta teritorija, kaip ir rudenį lankytojams atvėrusi restauruota vila „Anapilis“, netruks tapti dar viena miesto gyventojų ir svečių pamėgta laisvalaikio praleidimo vieta. „Džiugu, kad Palangoje jau netrukus atgims dar viena jauki, nedidelį parką primenanti erdvė, susijusi su kurorto įkūrėjais grafais Tiškevičiais. Čia nebeliks tinklinio aikštelių, tačiau galės vykti įvairūs plenerai, kiti meno projektai. Visa tai puikiai susisies su rudenį restauruota vila „Anapilis“ bei čia įsikūrusio Kurorto muziejaus veikla“, – sakė Š. Vaitkus.

„Anapilio“ teritorijos tvarkymo darbus planuojama baigti dar šiais metais.

Palangos miesto savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video