Top Baneris

Požeminius tinklus bus galima įrengti ištisus metus

2017 kovo 27 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atsižvelgiant į besikeičiančias meteorologines sąlygas ir šiuolaikines žemės darbų technologijas, Susisiekimo ministerijos iniciatyva panaikinti apribojimai, draudę šaltuoju metų laiku keliuose vykdyti požeminių inžinerinių tinklų įrengimo darbus. Tokiems pakeitimams jau pritarė ir Vyriausybė.

Teigiama, kad nelikus apribojimų gamtinių dujų ir elektros energijos vartotojai galės greičiau prisijungti prie skirstomųjų tinklų.

Iki šiol galiojo tvarka, jog 19 savaičių – nuo gruodžio 1-osios iki balandžio 15 dienos – net ir esant tinkamoms oro sąlygoms, skirstomųjų tinklų operatoriai keliuose ir jų apsaugos zonose negalėjo atlikti infrastruktūros projektuose numatytų gamtinių dujų ar elektros objektų ir įrenginių įrengimo darbų. Toks draudimas sustabdė maždaug 6 tūkst. naujų vartotojų prijungimą prie skirstymo tinklų, sutrukdė laiku panaudoti suplanuotas investicijas.

Pagal pastarųjų dvejų metų (2014 m. ir 2015 m.) meteorologinius duomenis, šaltuoju metu rangos darbai galėjo būti atliekami, nes tuo metu nebuvo įšalo, arba temperatūra buvo teigiama. 2014 m. 10 iš 19 savaičių gamtinės sąlygos buvo tinkamos atlikti kasimo darbus ir tik 6 savaites buvo neigiama vidutinė temperatūra, maždaug 3 savaites laikėsi įšalas.

2015 m. 9 iš 19 savaičių gamtinės sąlygos buvo tinkamos kasimo darbams ir tik 7 savaites buvo neigiama vidutinė temperatūra, įšalas laikėsi taip pat maždaug 3 savaites. Be to, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, tik mažoje Lietuvos dalyje žiemą gruntas įšąla giliau nei 1,2 metro, o dabartinės uždaro būdo technologijos inžinerinius tinklus leidžia kloti iki 2 metrų gylyje.

Susisiekimo ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video