Top Baneris

Poveikio aplinkai vertinimas vyks greičiau

2017 birželio 30 d.
Pasidalykite straipsniu

Seimo ką tik priimtas naujos redakcijos Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) įstatymas – svarbus žingsnis tobulinant visą PAV procesą, įsitikinusi Aplinkos ministerijos administracija.

Kaip aiškino šio įstatymo projektą rengusio Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys, pirmiausia labai sutrumpės viso PAV proceso trukmė, sumažės jame dalyvaujančių institucijų galimybės delsti teikiant išvadas ir priimant sprendimus. Be to, sumažintas veiklos rūšių, kurioms atliekama atranka dėl PAV, skaičius.

Net perpus sutrumpintas atrankos dėl PAV laikas (nuo 75 dienų iki 31 dienos) ir daugiau kaip trečdaliu visas PAV procesas (nuo 210 iki 150 dienų). Visuomenė ir PAV subjektai apie parengtą PAV programą turės būti informuojami vienu metu – nebereikės laukti 10 dienų, kol pasibaigs šios programos viešinimo procedūros. Atsisakyta ir atrankos išvados persvarstymo Aplinkos apsaugos agentūroje (AAA). Ši išvada įsigalios iškart po to, kai bus paskelbta AAA tinklalapyje, ir verslininkas leidimui gauti galės iš karto kreiptis į kitas institucijas.

Naujasis įstatymas nepanaikino savivaldybės tarybos veto teisės, tačiau įpareigoja savivaldybės tarybą sprendimą priimti per 20 dienų. Jeigu per tą laiką jis nebus priimtas, taryba nebegalės stabdyti PAV proceso.

Investuotojai įpareigoti kiekviename proceso etape konsultuotis tiek su visuomene, tiek su valstybės ar savivaldybių institucijomis. Proceso ir sprendimų priėmimo skaidrumui užtikrinti nustatyta PAV subjektų kompetencija.

Optimizuoti PAV procesą padės ir apribota PAV subjektų ir AAA teisė keletą kartų teikti pastabas ir pasiūlymus, kuriuos galima pateikti pirmą kartą nagrinėjant PAV dokumentus.

Naujasis įstatymas įsigalios šių metų lapkričio 1 dieną.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video