Top Baneris

Po rekonstrukcijos Klaipėdos „Banginis“ virs „Mega“

2021 sausio 18 d.
banginis klaipeda mega silutes plentas
Martyno Slapšio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos savivaldybėje pristatytos Šilutės plente įsikūrusio prekybos centro „Banginis“ rekonstrukcijos ir plėtros idėjos. Įgyvendinus planuojamus rekonstrukcijos ir plėtros darbus, „Banginis“ virs šiuolaikišku, į šeimą ir laisvalaikį orientuotu naujos koncepcijos prekybos ir laisvalaikio centru.

Keičiantis prekybos centro koncepcijai, keisis ir jo pavadinimas – po rekonstrukcijos „Banginis“ duris atvers ne tik iš esmės atsinaujinęs, bet ir nauju pavadinimu „Mega“. Lietuvoje tai jau bus antrasis prekybos ir laisvalaikio centras tuo pačiu pavadinimu. Rinkoje lyderiaujantis prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ Kaune veikia nuo 2005-ųjų metų.

Projektą vystys Baltijos šalyse gerai žinoma komercinio nekilnojamo turto valdytoja UAB „Baltic RED”, teiksianti koncepcijos kūrimo, statybų organizavimo ir priežiūros, patalpų nuomos bei turto valdymo paslaugas. Įgyvendinus projektą planuojama bendrą objekto plotą padidinti apie 60%. Skaičiuojama, kad investicijos į šį projektą sieks 20 mln. Eur.

Pasak UAB „Baltic RED“ generalinio direktoriaus pavaduotojos Ievos Goštautaitės-Gedutės, Klaipėdos „Banginio“ rekonstrukcijos ir plėtros darbai bus atliekami vykdant planingą naujos koncepcijos prekybos ir laisvalaikio centrų plėtrą Lietuvoje.

slapsys.com 0192

„Į šeimą ir turiningas pramogas orientuoti prekybos ir laisvalaikio centrai yra tapę stipriu miestiečių ir miesto svečių traukos centru – čia atvykstama ne tik apsipirkti, bet ir praleisti laiką, švęsti gimtadienius. Būdami vieni iš Lietuvos prekybos rinkos lyderių ir valdydami sėkmingai Kaune veikiantį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, priėmėme strateginį sprendimą analogiškos koncepcijos prekybos ir laisvalaikio centrą įkurti ir Klaipėdoje. Iš patirties žinome, kad išskirtinio koncepto, sėkmingai veikiantis ir strategiškai patogioje vietoje įsikūręs prekybos centras patrauklus ir patalpų nuoma besidomintiems prekybininkams.

Vieni iš svarbiausių Klaipėdos „Banginio“ rekonstrukcijos tikslų – didinti nuomojamų patalpų plotą ir įkurdinti čia daugiau naujų pramogų ir laisvalaikio paslaugų operatorių. Siekdami, kad apsilankymas prekybos centre būtų patogus ir malonus, ketiname iš esmės perplanuoti automobilių stovėjimo aikštelę, eismo schemą padarant patogesnę klientams ir padidinant automobilių stovėjimo vietų skaičių, bei atnaujinti pastato fasado architektūrinę raišką“, – sakė I. Goštautaitė-Gedutė.

MEGA2

Pasak I. Goštautaitės-Gedutės, vykdant rekonstrukcijos ir plėtros darbus, dabartinio „Banginio“ dalies aukštingumas bus padidintas nuo vieno iki dviejų aukštų. Pirmame aukšte veiks į greitą kasdienį, tačiau plataus asortimento apsipirkimą orientuotos parduotuvės, tarp jų išliks rinkos lyderiai „Maxima“ ir „Senukai“. Antrame prekybos centro aukšte įsikurs pramogų ir laisvalaikio vietos, kavinės, kino teatras, bus atidarytas naujo koncepto edukacinis vaikų pramogų centras „CurioCity“. Planuojama, kad po rekonstrukcijos ir plėtros atnaujinto objekto prekybinis plotas sieks daugiau kaip 30.000 kv. m. Atliekant plėtros darbus, naujame prekybos centre planuojama integruoti ir administracinės paskirties pastatą.

Rekonstrukcijos ir plėtros darbus planuojama vykdyti neuždarant prekybos centro ir tik minimaliai trikdant čia įsikūrusių prekybos ir paslaugų vietų veiklą. Be to, prekybos centro „Banginis“ rekonstrukcijos ir plėtros darbai numatomi vykdyti vienu metu su šalia vyksiančiais žiedinės sankryžos ir estakados statybos darbais.

Planuojama, kad dabartinio Klaipėdos „Banginio“ vietoje „Mega“ duris atvers  2022 m. pabaigoje–2023 m. pradžioje.

Prekybos centrai „Banginis“ ir Kauno prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“  priklauso įmonių grupei „Litvalda“, kuri valdo įvairų komercinį nekilnojamąjį turtą visoje Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video