Top Baneris

Plokščiųjų stogų šiltinimo sistema PAROC PROOF A, A+ ir A++ klasės pastatams

2016 gegužės 23 d.

Europos Sąjungoje griežtėjant pastatų energinio naudingumo reikalavimams, šilumos izoliacijos rodikliai, sprendimų paprastumas ir šiltinimo įrengimo kokybė tampa ypač svarbūs. Stogas yra viena svarbiausių pastato dalių, darančių didelę įtaką jo energiniam naudingumui.

Lietuvoje numatyti keli naujai statomų pastatų energinio naudingumo didinimo etapai (žr. 1 lentelę). Sumažinus stogų šilumos perdavimo koeficiento vertę iki 0,1 W/(m²K), plokštiesiems stogams įrengti gali prireikti net 4 sluoksnių šilumos izoliacijos.

Supaprastino sprendimą

Statybininkų darbui palengvinti ir reikiamam sprendimui supaprastinti PAROC sukūrė plokščiųjų stogų šiltinimo sistemą PAROC PROOF. Ji skirta ir naujajai statybai, ir renovuojamiems pastatams. Šią sistemą sudaro dviejų tipų plokštės: PAROC ROB 80 ir naujosios PAROC ROL 30. PA-ROC ROB 80 statybininkams yra gerai žinomos, jos naudojamos kaip viršutinė plokščiojo stogo plokštė, ant kurios yra įrengiama ritininė prilydomoji ir mechaniškai pritvirtinama danga. PAROC PROOF sistemoje naudojamos 30 milimetrų storio PAROC ROB 80 plokštės ir naujosios vertikaliai orientuoto plaušo plokštės PAROC ROL 30, kurių storis yra nuo 210 iki 450 milimetrų, todėl jomis galima sėkmingai apšiltinti visų tipų A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatų plokščiuosius stogus.

Naudojant sistemą „PAROC Air“, stogus (iš dalies vėdinamus) galima įrengti ne tik su įprastomis, bet ir su PAROC ROL 30 plokštėmis. Šiuo atveju vėdinimo grioveliai bus įrengiami viršutinėje plokštėje PAROC ROB 80.

Sistema PAROC PROOF ant gelžbetonio plokštės įrengiama dviem sluoksniais: PAROC ROL 30 ir 30 milimetrų storio PAROC ROB 80. Ant trapecinių plieno lakštų stogo pagrindo sistema įrengiama iš trijų sluoksnių. Pirmiausia su PAROC ROB 80 paklojamas lygus pagrindas vandens garų ir oro izoliacijai įrengti: suklojamos atitinkamo storio vertikaliai orientuoto plaušo PAROC ROL 30 plokštės ir ant jų įrengiamas viršutinis PAROC ROB 80 sluoksnis.

Šilumos izoliacijos įrengimas

paroc proof 2

Vieną PAROC ROL 30 plokštę rankomis arba paprasčiausiomis šakėmis gali perkelti ir sumontuoto vienas darbininkas

Stogų pagal PAROC PROOF sistemą įrengimas panašus į mums jau įprastą stogų šiltinimą pasitelkiant plokštes PAROC ROL 30. Šiltinimo darbus reikėtų pradėti nuo tolimiausių zonų, kad būtų išvengta nereikalingo vaikščiojimo per šiltinamąją medžiagą.

Šiltinant plokščiuosius stogus, kurių denginys yra iš trapecinių plieno lakštų, pirmiausia reikia įrengti vandens garų ir oro izoliacijos paklotą. Tam naudojamos PAROC ROB 80 plokštės. Ant gelžbetonio perdangos to daryti nereikia, nes pagrindas yra lygus. Tada, laikantis STR 2.05.02:2008 „Statinių konstrukcijos. Stogai“ 3 priedo reikalavimų, įrengiamas vandens garų ir oro izoliacija. Ant jo klojamos plokštės PAROC ROL 30. Kadangi PAROC ROL yra siauros ir ilgos plokštės (0,2 × 2,4 metro), joms nešioti puikiai tinka šakės, o darbui atlikti pakanka vieno žmogaus. Reikia pažymėti, kad šios plokštės ypač gerai susiglaudžia, tarp jų nelieka plyšių. PAROC ROL 30 turi būti klojamos perslenkant jas viena kitos atžvilgiu, kad nesusidarytų keturių kampų sandūrų. Šių plokščių suklojama tiek, kad jas visas iš karto būtų galima uždengti PAROC ROB 80 plokštėmis, nevaikštant ant jau paklotų PAROC ROL 30. Viršutines plokštes reikia kloti taip, kad jos prasilenktų su apatinių plokščių siūlėmis.

Hidroizoliacinę stogo dangą reikia sumontuoti iškart arba pasibaigus darbo laikui (pamainai). Negalima palikti neuždengtos šilumos izoliacijos ilgiau nei vieną dieną. Tvirtinimo elementai, jų skaičius ir išdėstymas parenkami pagal STR 2.05.02:2008 „Statinių konstrukcijos. Stogai“ 1 priedo reikalavimus. Sistema PAROC PROOF šiltinto stogo šilumos izoliacija, galima sakyti, nesideformuoja nuo ją veikiančių norminių apkrovų. Taip yra dėl to, kad PAROC ROL 30 plokštės yra vertikaliai orientuoto plaušo, o jų deklaruojamas stipris gniuždant (σm) yra 30 kPa. Šis skaičius parodo, kiek apkrova galima veikti izoliacinę medžiagą, kad ši nesideformuotų ir nesuirtų. Norminės stogo apkrovos dažniausiai siekia apie 10 kPa. Tad nuo norminių stogo apkrovų PAROC ROL 30 plokštės nesusispaus ir nesideformuos.

Kadangi eksploatuojant tenka užlipti ant stogo ir atlikti jo priežiūros darbus, rekomenduojama įrengti vaikščiojimo takus. Ir naujai statomiems, ir renovuojamiems pastatams skirta sistema PAROC PROOF pagreitina plokščiųjų stogų šiltinimo darbus, įrengiamas patikimas, ilgaamžis, nedegus ir energiškai efektyvus stogas.

Ant PAROC ROL 30 plokščių įrengiamas viršutinis sluoksnis iš PAROC ROB 80 30 milimetrų storio

Ant PAROC ROL 30 plokščių įrengiamas viršutinis sluoksnis iš PAROC ROB 80 30 milimetrų storio

Sistemos privalumai

• Paprasta montuoti. Šiltinant stogus sistema PAROC PROOF, visas akmens vatos plokštes gali nešioti vienas žmogus. Be to, A, A+ ir A++ klasės energinio naudingumo pastatų šilumos izoliacija yra įrengiama tik iš dviejų ar trijų sluoksnių.

• Tvirtas stogas. Dėl pagrindiniam šiltinamajam sluoksniui naudojamų vertikaliai orientuoto plaušo plokščių sistema PAROC PROOF apšiltintas stogas įrengiamas ir tinkamai eksploatuojamas išliks stangrus bei tvirtas.

• Nedega. PAROC akmens vatos stogų plokštės yra priskiriamos saugiausiai A1 degumo klasei, todėl kaip šilumos izoliaciją jas galima naudoti konstrukcijose, kurioms taikomi itin griežti gaisrinės saugos reikalavimai.

• Kokybiškas ir ilgaamžis stogas. PAROC ROL 30 plokštės, pagrindinis šiltinamasis sluoksnis, yra suklojamos priglaudžiant vieną prie kitos, be papildomo siūlių užtaisymo. Akmens vata išlaiko stabilius matmenis, o tai reiškia, kad veikiama temperatūros ji nesideformuoja. Todėl eksploatuojant stogą neatsiras plyšių tarp šilumos izoliacijos plokščių, nepadidės stogo dangos įrąžos, dėl atsiradusių plyšių neišaugs šilumos nuostoliai. Stogo įrengimo technologija įpareigoja darbus atlikti kokybiškai, nes visi sistemos sluoksniai paeiliui suklojami vienu kartu, tad sumažėja tikimybė išorės krituliams patekti į konstrukcijos vidų.

Ir naujai statomiems, ir renovuojamiems pastatams skirta PAROC PROOF sistema leidžia pagreitinti plokščių stogų šiltinimo darbus, įrengti patikimą, ilgaamžį, nedegų bei energiškai efektyvų stogą.

Energinio naudingumo klasė
Įsigalioja
nuo
Gyvenamieji pastatai
Visuomeniniai pastatai
Pramonės pastatai
 A
2016-11-01
0,10
0,11
0,16*k1
 A+
2018-01-01
0,09
0,10
0,14*k1
 A++
2021-01-01
0,08
0,090
0,12*k1

 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai