Top Baneris

Plieniniai stogo dangos lakštai – kokią spalvą rinktis?

2023 rugpjūčio 2 d.
image sa pexels luis quintero
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Paprastai stogo dangas renkamasi pagal jų atsparumą įvairiems veiksniams. Vis dėlto verta dėmesį atkreipti ir jų estetikos savybes, kurios traukia praeivių žvilgsnį. Gerai parinkta stogo danga taip pat padeda sukurti vientisą namų valdos aplinką. Be atskirų elementų formų ar dydžių svarbios yra ir spalvos. Kuo vadovautis renkantis stogo spalvą? Į ką verta atkreipti dėmesį?

Ką verta atsiminti, renkantis stogo spalvą?

Stogo spalvą, kurią ketinama rinktis, verta aptarti dar tik renkantis namo projektą arba prieš pradedant generalinį stogo remontą. Tai ypač svarbu tose vietose, kuriose taikomi reikalavimai dėl konkrečioje teritorijoje esamų pastatų estetinių savybių. Pavyzdžiui, didelę istorinę ar kultūrinę vertę turinčiose vietovėse. Tokiais atvejais stogo spalva gali būti iš anksto numatyta pagal atitinkamus konkretaus regiono valdžios reikalavimus. Todėl prieš įsigyjant sklypą verta pasidomėti, ar toje vietoje netaikomi reikalavimai dėl atskirų namo elementų išvaizdos.

Taip pat dažnai individualių namų gyvenvietėse keliami reikalavimai dėl stogo dangos medžiagų ir spalvų, kad visa aplinka atrodytų estetiška ir vientisa. Visgi visa tai smarkiai riboja galimybes patiems statytojams rinktis, kaip atrodys namas.

Kaip pasirinkti idealią stogo spalvą – į ką atkreipti dėmesį?

Dažniausiai pasirenkamos prislopintos ir nesenstančios spalvos, pvz., raudona, ruda arba juoda. Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo ir antracito spalva. Šias spalvas labai lengva suderinti su įvairiomis fasado spalvomis, jos gerai atrodo ir šiuolaikiniuose, ir klasikiniuose projektuose.

Kad namų valda atrodytų vientisa, verta stogo spalvą rinktis pagal kitus pastato elementus – dažniausiai pagal langų ir durų dirbinių elementus. Taip pat verta atkreipti dėmesį į fasado spalvą. Raudonos ar rudos spalvų atspalviai gerai dera su šiltomis spalvomis – smėlio, kremine arba šviesiai geltona. Antra vertus, šaltai baltai ar šviesiai pilkai galima parinkti juodos, antracito ar grafito spalvų stogą. Taip pat verta atsiminti, kad šviesesni atspalviai pasižymi geresniu šviesos atspindžio koeficientu. Taigi toks paviršius taip smarkiai neįkais. Tai ypač svarbu, kai palėpėse įrengiamos gyvenamosios patalpos.

Plieniniai stogo dangos lakštai – plati spalvų paletė ir aukštas patvarumas

Viena iš medžiagų, kuri suteikia galimybę idealiai parinkti spalvą pagal kitus pastato elementus, yra plieniniai stogo dangos lakštai. Tai pasakytina ir apie skardines čerpes, ir apie trapecinę skardą. Be to, galima rinktis iš įvairių paviršiaus apdailos variantų, pvz., pusiau matinę, metalinę, matinę ar blizgią (atsižvelgiant į pasirinktą dangos tipą). Greta tradicinių spalvų (rudos, raudonos ar pilkos atspalvių), gamintojai taip pat siūlo šviesius žalios, geltono ar smėlio atspalvius. 

Plieninius stogo dangos lakštus verta rinktis ne tik dėl plačių galimybių pasirinkti spalvą. Šios dangos yra patvarios ir jas paprasta montuoti. Dėl gana nedidelio svorio taip pat šias dangas galima montuoti ten, kur nėra galimybės pernelyg smarkiai apkrauti stogo konstrukciją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video