Top Baneris

Plieninė stogo danga: specialistai griauna mitus ir atskleidžia privalumus

2024 balandžio 2 d.
plienine stogo danga nuotr. Ruukki Vidara virselis
Pasidalykite straipsniu

Metalinės stogo dangos žinomos dėl daugelio unikalių privalumų, vis dėlto netrūksta ir žiūrinčių į skardines dangas skeptiškai. Šiuolaikinių plieninių stogų ekspertų „Vidara“ komanda tvirtai sako – dažnai šį nusiteikimą lemia tiesiog žinių trūkumas ir modernių technologijų bei galimybių nepažinimas. Specialistai atskleidžia, kokie pasirinkimai populiariausi šiandien, kodėl plieninės dangos sulaukia vis daugiau modernių statytojų dėmesio bei kokie mitai vis dar neleidžia džiaugtis patvaria, saugia ir stilinga stogo danga.

Vieni populiariausių plieninių stogų tipų – kokie jie?

Platus skirtingų plieninių stogų tipų pasirinkimas leidžia kurti tiek klasika, tiek modernumu dvelkiantį namo įvaizdį. Plieninę stogo dangą išties lengva pritaikyti prie įvairios stilistikos eksterjero. Kelios populiariausios tokio tipo dangų kategorijos:

  • plieninės čerpės;
  • klasikinė stogo danga;
  • trapecinė stogo danga;
  • modulinė stogo danga.

Visos šios kategorijos pasižymi plieniniams stogams būdingomis savybėmis ir privalumais. Dažniausiai tam tikras tipas pasirenkamas labiau dėl estetinių lūkesčių ir eksterjero vizijos.

Daugelį šių dangų galima rinktis ir profiliuotas. Ką tai suteikia? Tokie skardos profiliai yra papildomai padengiami apsauginėmis priemonėmis. Jos sukuria papildomą sluoksnį, apsaugantį stogo dangą nuo korozijos, kenksmingų UV spindulių ir kitų kenksmingų aplinkos veiksnių.

Kokybiškų skardinių stogų privalumai

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl skardinis stogas yra vienas populiariausių pasirinkimų – itin ilga šio tarnavimo trukmė. „Vidara“ specialistai sako, kad kokybiški ir inovatyviomis technologijomis paremti skardiniai stogai yra sukurti taip, kad net nepalankiomis oro sąlygomis džiugintų 40–70 metų ir ilgiau. 

Ekspertai pabrėžia, kad tai toli gražu ne vienintelis šio tipo stogo dangos privalumas. Dar keli jų:

  • Patvarumas. Tokio tipo danga (būtina tinkamai sumontuoti) gali atlaikyti ne tik temperatūrų skirtumus ar lietingus sezonus, bet ir uraganinį vėją.
  • Saugumas. Skardiniai stogai vertinami ir dėl to, kad yra nedegūs – nėra pavojaus, kad dėl žaibo ar kitų reiškinių stogas užsidegs.
  • Dėmesys aplinkai. Patikimų gamintojų plieniniai stogai gaminami iš nekenksmingų žaliavų ir gali būti 100 proc. perdirbami.
plieninis stogas nuotr. Ruukki Vidara
Šiuolaikiniai metaliniai stogai leidžia lengvai kurti ne tik klasikinį, bet ir itin modernų, minimalistinį namo eksterjerą („Ruukki, Vidara“ asortimento nuotr.)

Visi šie privalumai veda link to, kad tokio tipo stogo nereikia dažnai remontuoti ir ypač prižiūrėti. Būtent todėl jie vertinami namų savininkų, kurie nori kokybiško ir patvaraus varianto, kuris nereikalautų ypatingo dėmesio.

3 vis dar gajūs mitai ir specialistų komentarai

Dėl ko dažniausiai kyla nerimas svarstant apie plienines stogo dangas? „Vidara“ specialistai dalijasi, kad vieni dažniausių klaidingų įsitikinimų yra susiję būtent su klaidingu medžiagos suvokimu ir šios nepažinimu kalbant apie modernių stogų dangų kūrimą. Neva vadinamieji skardiniai plieno stogai yra triukšmingi, linkę rūdyti ar yra neefektyvūs energijos taupymo atžvilgiu. Tačiau ar tikrai taip yra?

Stogų dangų ekspertai sako, kad tokie mitai sklando ir dėl modernių variantų lyginimo su tuo, kas rinkoje buvo prieš daugelį metų. Sužinokite, kokie klaidingi įsitikinimai vis dar gajūs ir ką apie juos gali pasakyti specialistai.

1 mitas: plieninės stogo dangos yra triukšmingos

Daugelis plieninį stogą sieja su triukšmingumu. Neva kiekviena lietinga diena ar vėjuotas vakaras neleis mėgautis susikurta namų ramybe. Gana vėjuotame ir lietingame Lietuvos klimate gyvenantiems žmonėms tai reikštų, kad kone pusmetį teks kęsti lietaus barbenimo garsus.

Ką sako ekspertai? Visais plieninių dangų privalumais mėgautis galėsite ir dėl triukšmo sukti galvos neteks, jeigu: a) investuosite į kokybišką plieninį stogą; b) montavimo procese laikysitės visų gamintojo reikalavimų; c) naudosite papildomą garso izoliacijos sluoksnį (kuris užtikrins garso ir padidins šilumos izoliaciją).

2 mitas: metaliniai stogai yra neefektyvūs šilumos reguliavimo atžvilgiu

Yra sakančių, kad vasarą tokio tipo stogo dangos greitai įkaista ir prikaitina namus, o žiemą lengvai praleidžia šilumą į išorę. Kitaip tariant, yra manančių, kad skardinis stogas neleis sumaniai naudoti energijos ar net sumažins energinį efektyvumą.

Ką sako ekspertai? Viskas priklauso ne tik nuo to, kokią ir kaip apdorotą metalinę ar kitą dangą pasirinksite, bet ir nuo to, kaip pasiruošite stogo montavimo darbams. Netinkamai įrengta čerpinė, nendrinė ar bet kokia kita stogo danga gali lygiai taip pat prikaitinti būstą. Naudojate patikrintą ir kokybišką izoliacinę medžiagą ir termiškai apdorotą plieninę dangą? Tuomet nerimauti nėra dėl ko. Būtent izoliacinis sluoksnis ir modernios termiškai apdorotų skardų gamybos technologijos neleidžia šilumai greitai „išgaruoti“ žiemą ar saulei dar stipriau prikaitinti erdves vasarą.

turinio nuotrauka 2 nuotr. Ruukki Vidara
Labai svarbu ne tik tai, kokią ir kaip apdorotą metalinę dangą pasirinksite, bet ir tai, kaip pasiruošite stogo montavimo darbams. („Ruukki, Vidara“ asortimento nuotr.)

3 mitas: plieninės stogo dangos yra labiau linkusios rūdyti

Daugelis įsivaizduojantys plieninę stogo dangą kaip mat susieja ją su rūdžių problema. Kas natūraliai gerokai sutrumpintų dangos tarnavimo trukmę ir padidintų stogo priežiūrai skiriamo laiko poreikį.

Ką sako ekspertai? Tai, kad visų tipų metalai neišvengiamai rūdija yra tiesa, tačiau tai toli gražu nevyksta taip, kaip kai kurie galvoja. Rūdys yra natūralus ilgalaikio drėgmės ir deguonies poveikio rezultatas. Turint tai omenyje, visi inovatyvūs ir kokybę vertinantys gamintojai skardinius stogus dengia specialia, korozijai ir kitam aplinkos poveikiui atsparia danga, kuri apsaugo metalą nuo deguonies ir drėgmės. Su išskirtiniu dėmesiu pagamintas ir būtinai tinkamai, preciziškai sumontuotas plieninis stogas leis išvengti rūdžių problemos.

Ekspertai pastebi, kad tokių klaidingų įsitikinimų vien dėl nežinojimo ir modernios rinkos galimybių nepažinimo netrūksta ir apie kitus stogų dangų tipus. Natūralu, kad kiekvienas medžiagos pasirinkimas turi savų trūkumų ir stiprybių – nesvarbu, renkatės plyteles virtuvei, grindų ar stogo dangą. Vis dėlto profesionalai, kurie mato daugiau tam tikrų medžiagų stiprybių, pasitelkdami žinias ir naujausias technologijas kasdien dirba tam, kad sumažintų ar net visai pašalintų galimus trūkumus. Taigi, jei apsidairę miesto gatvėse ar sodybose matote vis daugiau modernių metalinių stogų, tai išties – ne be reikalo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video