Top Baneris

Plataus formato spausdintuvai: universalumas už patrauklią kainą

2019 gruodžio 17 d.
The Epson SureColor SC TX400
„Epson“ SureColor SC TX400

Technologijos turi tendenciją mažėti ir tapti patogesnės vartotojui. Kartu jos tampa ir prieinamesnės. Pavyzdžiui, kompiuteriai anksčiau užimdavo visą kambarį, o dabar telpa kišenėje. Ši tendencija neaplenkia ir spausdintuvų rinkos. Gigantiškomis fabrikų mašinomis laikyti plačiaformačiai spausdintuvai dabar yra itin stilingi, patogūs, parankūs ir universaliai naudingi net ir mažo verslo kūrėjams. Ką tai iš tikrųjų reiškia vartotojams?

Plataus formato spausdintuvai yra skirti spausdinti ant didelio formato (A0, A1) popieriaus lapų. Dažniausiai jie naudojami brėžiniams, statinių maketams, reklamoms spausdinti. Šie įrenginiai Lietuvoje nėra naujiena ir verslo sektoriuje yra plačiai naudojami.

Tačiau spausdinimo technologijas siūlanti kompanija „Epson“ sudrebino rinką pristatydama pirmąją savo plačiaformačių spausdintuvų seriją pradedantiesiems (angl. entry-level). Tai reiškia, kad ji skirta patenkinti pradedančio verslo, o ne spaudos profesionalų ar gamyklų poreikius. Tokie vartotojai iš spausdintuvo tikisi universalumo ir ilgaamžiškumo – savybių, kurios tiek trumpu, tiek ilgesniu laikotarpiu nereikalautų papildomų investicijų. Kompanija iki šiol šiame segmente produktų nesiūlė, tačiau dabar sėkmingai siūlo jau spėjusią pasiteisinti plačiaformačių spausdintuvų seriją „SC-T“.

Spausdintuvas ne tik brėžiniams

Šis serijos pavadinimas iššifruojamas taip: SC reiškia žodį „surecolour“ (liet. būtinos spalvos) , T – „technical“ (liet. techninis). Tai reiškia, kad ši serija pirmiausia skirta techniniams brėžiniams spausdinti, kaip ir didžioji dalis visų plačiaformačių spausdintuvų. Tiesa, „Epson“ siūlo ir kitas serijas: P – „pro graphic“ (liet. profesionali grafika), F – „fabric“ (liet. medžiaga) ir pan. Nors šių ir kitų serijų spausdintuvai taip pat spausdina ant plataus formato paviršių, jų paskirtis kiek kitokia nei šios serijos.

Nepaisant to, kad „SC-T“ serijos pavadinime akcentuojamas techniškumas, šie spausdintuvai laikomi itin universaliais. Jie turi dvi pagrindines paskirtis:

Techninių brėžinių spausdinimas. Tam skirti bene visi plataus formato spausdintuvai. Šia funkcija dažniausiai naudojasi architektai, dizaineriai, projektuotojai, statybininkai. Jiems reikalinga tokio formato spauda, nes brėžiniai niekaip netilptų ant standartinio dydžio popieriaus lapo. Šių profesijų atstovams taip pat labai svarbu, kad jų atspausdinti brėžiniai būtų bent šiek tiek atsparūs lietui ir kitiems aplinkos veiksniams.

Dėl šios priežasties „SC-T“ serijos spausdintuvuose „Epson“ naudoja pigmentinį rašalą – jis užtikrina, kad smulkus lietus ar intensyvūs saulės spinduliai brėžinių nepažeis. Gamintojas šioje srityje stipriai lenkia konkurentus, nes siūlo visų pagrindinių spalvų pigmentinį rašalą, o likę gamintojai – tik juodos. Tai padidina šios serijos naudojimo galimybių spektrą ir spausdintuvų išskirtinumą.

Reklamų spausdinimas. Čia minimos reklamos specifinėje terminologijoje vadinamos „point of sales“. Tai yra reklamos pardavimo vietose esančios reklamos – plakatai, stendai ir kitos priemonės. Būtent šis aspektas „SC-T“ serijos plačiaformačius spausdintuvus paverčia universaliais įrenginiais. Dėl šios funkcijos jie gali būti naudingi ne tik dirbantiems statybų sektoriuje, bet ir reklamos industrijoje ar švietimo srityje.

Be to, jie gali spausdinti ant visokių paviršių – įvairaus tipo popieriaus, drobės, „fine art“ medžiagos. Žinoma, būtina pabrėžti, kad, jei jau kalbama apie reklamos spausdinimą, šie spausdintuvai skirti tik vidaus reklamai. Lauko reklama reikalauja kiek kitokių techninių specifikacijų, tačiau „SC-T“ spausdintuvų serijos savybės leidžia juos naudoti kiek universaliau.

Sėkmingi sprendimai taikomi ir toliau

Rašalinio spausdinimo technologija baigia nurungti lazerinę tiek efektyvumo, tiek tvarumo, tiek ekonomiškumo srityse. „Epson“ rašalinius spausdintuvus plačiai naudoja viso pasaulio namų vartotojai. Todėl juose esančias technologijas kompanija perkėlė ir į savo plačiaformačius spausdintuvus, siekdama padaryti juos kiek įmanoma draugiškesnius vartotojui.

Pirmiausia, būtina paminėti „Micro Piezo“ technologiją, kuri yra kiekvienos „Epson“ rašalinių spausdintuvų sistemos pagrindas. Ji pasižymi unikaliomis spausdinimo galvutėmis kartu su papildomomis vaizdų apdorojimo ir rašalo sistemomis bei tikslumo mechanizmais – popieriaus tiekikliais, papildomomis technologijomis. „Micro Piezo“ spausdinimo galvutės mechaniniu slėgiu išstumia rašalo lašelius. Šis mechaninis slėgis sukuriamas, kai pjezoelektriniai elementai spausdinimo galvutėse susitraukia reaguodami į veikiančią įtampą.

Dvi pagrindinės savybės išskiria šią „Epson“ technologiją nuo kitų rašalinių spausdinimo sistemų. Pirmoji yra ta, kad „Micro Piezo“ spausdinimo sistemos nenaudoja karščio rašalo lašeliams išstumti. Antroji – jos tiksliai kontroliuoja rašalo kiekį kiekviename rašalo lašelyje. Todėl šie rašaliniai spausdintuvai iš tikrųjų yra našesni, greitesni ir taupesni nei iki šiol plačiai naudoti lazeriniai.

Svarbu pabrėžti, kad tam tikri technologiniai sprendimai į šiuos spausdintuvus buvo perkelti iš industrinių spausdintuvų. Keletas jų – spausdintuvo galvos apsauga ir apsauga nuo dulkių. Tai ypač svarbu dirbantiems statybų sektoriuje, kur spausdintuvai dažnai naudojami nešvarioje aplinkoje. Dulkėmis apneštos spausdinimo galvos gali netinkamai veikti arba visiškai sugadinti patį įrenginį. Todėl „Epson“ šį, savo industriniuose spausdintuvuose naudojamą sprendimą perkėlė ir į plataus formato seriją.

Taip pat svarbi šių spausdintuvų detalė – plačiaformačio popieriaus dėtuvė. Įprastai tokio tipo spausdintuvai spausdina ant popieriaus ritinių. Tačiau naujieji „SC-T“ serijos įrenginiai turi ir „cut sheet“ popieriaus dėtuvę, kurioje gali būti sudedami iki A3 formato lapai ir spausdinimas vyksta ant jų. Tai itin patrauklu pradedančiam verslui, kurio užklausų apimtims suvaldyti nereikalingas didelis popieriaus kiekis.

Plačiaformačiai spausdintuvai, išsiskiriantys savo dizainu

Kai kalbama apie plataus formato spausdintuvus verslui, retai susimąstoma apie jų dizainą. Ir tokia nuostata natūrali, nes dažnai šie įrenginiai naudojami vietose, kur švara ir estetika nėra prioritetas, – statybose, dirbtuvėse, gamyklose.

Tačiau „Epson“ nusprendė šią situaciją pakeisti ir daug dėmesio skyrė šios serijos dizainui. Jis sukurtas taip, kad derėtų tiek dulkių kupinoje statybų aikštelėje, tiek moderniuose architektų biuruose. Dizainą įvertino ir tarptautinė bendruomenė. „SC-T“ spausdintuvai Vokietijoje laimėjo prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot“ „Metų produkto 2019“ kategorijoje.

Be to, dizainas nėra tik gražios spalvos ar linijos. Jis apima ir prietaiso formą, gabaritus, patogumą. Kompanija siekė sukurti tokius plačiaformačius spausdintuvus, kurie neužimtų daug vietos ir galėtų puikiai veikti net ir mažose patalpose. Tai ypač paranku verslo naujokams, kuriems ir skirti šios serijos įrenginiai.

Kaina – daug už mažai

Kaip teigia pats „SC-T“ serijos gamintojas, spausdintuvai yra „entry-level“ lygio, t. y. skirti tiems žmonėms, kuriems plataus formato spausdinimas yra būtinas, tačiau ne gamyklos lygio apkrovoms patenkinti. Todėl ir jų kainos bei kokybės santykis patrauklus būtent tokius poreikius turintiems vartotojams.

epson

Jiems itin svarbi įrenginio eksploatacijos kaina (angl. total cost of ownership, TCO) – kiek kainuoja spausdintuvo įsigijimas, išlaikymas ir ką už tai galima gauti. Tai reiškia, kad spausdintuvas turi būti universalus – už vieno įrenginio kainą vartotojas nori gauti kelių įrenginių funkcijas. Todėl „SC-T“ serijos spausdintuvai sukurti taip, kad už prieinamą kainą būtų kiek įmanoma universalesni. Be to, dėl savo veikimo technologijos jie yra patikimi, patvarūs ir ilgaamžiai.

Pasak ekspertų, vartotojai kartais svarsto galimybę įsigyti ne rašalinį, o lazerinį plataus formato spausdintuvą. Tačiau jų kaina dažnai prasideda nuo 20 tūkst. eurų. Todėl pradedant vystyti savo verslą tokia investicija gali pasirodyti per didelė. Juo labiau kad ji vartotojui nesuteikia tiek papildomų verčių, kiek suteikia rašalinė.

RĖMĖJO TURINYS

Komentarai