Top Baneris

Pirmą kartą Lietuvoje vyksta medinei architektūrai skirtas forumas

2023 kovo 30 d.
forum wood
Pasidalykite straipsniu

Kovo 30–31 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyksta Architektūros fakulteto (AF) organizuojamas renginys „Forum wood building Baltic“. Medinei architektūrai skirtas forumas, kurio pagrindinis tikslas – sutelkti architektūros, inžinerijos specialistus, mokslininkus, verslo, gamybos ir vystymo įmones bendrai diskusijai.  

Kaip teigia VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorius dr. Adas Meškėnas, tokio formato forumas, kuomet susitinka skirtingų sričių verslo, akademinė bendruomenė, yra aptarinėjamos galimos medinių konstrukcijų panaudojimo perspektyvos statybos pramonėje, Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Jis taip pat pabrėžia, kad bendradarbiavimas su verslo, pramonės atstovais yra itin reikšmingas, įgyvendinant VILNIUS TECH strateginius tikslus, susijusius su inžinierių, architektų rengimu, visuomenės inžineriniu švietimu.  

„Bendradarbiavimas padeda stiprinti ryšius su esamais ir potencialiais partneriais. Tikiuosi, kad šis forumas paskatins generuoti idėjas apie platesnį medienos naudojimą sudėtingesnių pastatų konstrukcijose. Galbūt medinio dangoraižio statybos Lietuvoje šiandieną būtų per didelis iššūkis, tačiau tikiu, kad medinių konstrukcijų visuomeninių ar daugiaaukščių statinių projektus galėtume įgyvendinti“, – teigia A. Meškėnas.

Adas Meskenas Simo Bernoto nuotr.
Adas Meškėnas, S. Bernoto nuotr.

Pasak Architektūros katedros profesoriaus doc. Audriaus Ambraso, medinė architektūra skatina gerų proporcijų bei išmoningų detalių paiešką. Jai būdingos santūrios statinių formos, tačiau dėl to ji kartais gali pasirodyti kiek nuobodi.   

Jeigu mes tikrai nuoširdžiai norime gyventi tvariau, mums reikia pratintis ir prie tvarios estetikos, lygiai kaip mes pratinamės prie sveikesnio maisto, kuris yra be pridėtinio cukraus ir skonio stipriklių. 

Audrius Ambrasas
Audrius Ambrasas

Tam pritaria ir UAB „VMGcorp“ verslo plėtros vadovas Paulius Milčius, kurio teigimu, medinė architektūra yra raktas į sveikatą – žmogaus, ekonomikos, miesto ir mūsų planetos. Tačiau šioje srityje susiduriama su iššūkiais.   

„Kalbėdami apie medinę architektūrą kiekvienas privalome pradėti matyti bendrąjį gėrį, ne vien siaurus asmeninius interesus. Taip pat – suprasti, įvertinti ir išnaudoti mažų žingsnių bei pastovumo strateginę svarbą. Svarbiausiau – turime prisiminti, kad technologijas vysto žmonės, ir ne mažiau svarbu vystyti santykius tarp žmonių“, – sako P. Milčius. 

Anot UAB „VMGcorp“ atstovo, forumas kaip padeda atsakyti į visus iššūkius – tai proga rasti įkvėpimą ir  į sritį pažvelgti plačiau, planuoti mažų, bet konkrečių žingsnių strategiją bei megzti ir stiprinti žmonių – ateities kūrėjų – santykius. 

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su FORUM HOLZBAU, RTU, TalTech. Renginio partneriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Lietuvos Architektų rūmai. Informaciniai partneriai – žurnalas „Statyba ir architektūra“, PUUINFO.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video