Top Baneris

PIR plokštės – naujausių technologijų universali izoliacinė medžiaga pastatų išorei ir vidui šiltinti jau gaminama ir Lietuvoje

2023 birželio 15 d.
IMG 6429
UAB „Piro grupė“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu vis augant poreikiui išgauti kuo geresnę šiluminę varžą, rinkoje ypač išpopuliarėjo labai efektyvi šilumos izoliacinė medžiaga – poliizocianurato (PIR) plokštės. Dėl šios priežasties priimtas sprendimas statyti naują modernią PIR plokščių gamyklą, kuri pradeda veiklą Šiaurės Lietuvoje, prie Panevėžio aplinkkelio, vedančio į Vilnių, Kauną, Šiaulius ir Rygą.

Universalios, modernios, naujausia itališka ir vokiška įranga gaminamos UAB „Piro grupė“ siūlomos PIR plokštės gali būti naudojamos grindims, sienoms, stogams, perdangoms ir kitoms konstrukcijoms šiltinti, statant tiek komercinės, tiek individualios paskirties statinius. Jos išsaugo šilumą net ir itin erdviose patalpose, plokštes galima naudoti ir viso statinio izoliacijai, ir atskirų pastato dalių konstrukcijose.

Puikių savybių izoliacinė medžiaga

„Kokybiškas izoliacinis pastato sluoksnis turi begalę pranašumų: sumažina šilumos nuostolius žiemą, išlaiko vėsų orą pastato viduje, kai lauke karšta, padeda sureguliuoti drėgmės lygį ir, be abejo, suteikia ilgaamžiškumą bet kokio pastato konstrukcijoms“, – sako UAB „Piro grupė“ vadovas Redas Valaitis. Puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis (0,022 W/mK) pasižyminčios PIR plokštės nesugeria vandens, o jų savybės per visą eksploataciją nekinta. Labai aukšta šiluminė plokščių varža leidžia lengvai pasiekti A+ ar net A++ energinį naudingumą, be to, izoliacinis sluoksnis gali būti net iki dviejų kartų plonesnis, nei naudojant kitas medžiagas, o tai leidžia taupyti vidaus erdvę ir kartu įsileisti į patalpas daugiau šviesos.

PIR LT

UAB „Piro grupė“ nuotr.

Plokštės paviršių dengiantis aliuminio laminato arba aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip papildomas garų barjeras, todėl konstrukcija tampa ypač sandari, o jų darbinių temperatūrų diapazonas (nuo –50 iki +120 °C) leidžia naudoti jas pačioms įvairiausioms paskirtims ir dirbti bet kokiomis oro sąlygomis. Poliizocianurato plokštės su aliuminio folijos danga gali atlaikyti net ir +200 °C temperatūros trumpalaikį poveikį, o esant dideliam karščiui į aplinką neišskiria sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, todėl ypač populiaru jas naudoti įrengiant saunas. PIR plokštės efektyviai saugo patalpose sukauptą šilumos energiją net ir tose vietose, kur vyrauja drėgmė.

Dar vienas šių plokščių pranašumas – nedidelis svoris (iki 32 kg/m3) ir atsparumas gniuždymui (CS>140), tad PIR plokštės neapkrauna stogo konstrukcijų, lengvai transportuojamos, pjaustomos ir montuojamos. Reikėtų pažymėti ir tai, kad šių plokščių matmenys, veikiant įvairiems aplinkos veiksniams, išlieka stabilūs. Visos PIR plokštės yra nepalaikančios degimo, todėl atitinka reikiamus saugumo reikalavimus.

Image 1

UAB „Piro grupė“ nuotr.

Visiškai automatizuota gamyba

Panevėžio rajone, prie kelio „Via Baltica“ (E67), įsikūrusi PIR plokščių gamykla standžias poliizocianurato (PIR) šilumos izoliacines plokštes gamina iš dviejų polimerizacijos reakcijoje dalyvaujančių komponentų – poliolio ir poliizocianato bei priedų. Gamybos proceso metu šios medžiagos sumaišomos ir išliejamos ant specialios dangos, jos plečiasi ir specialiame konvejeryje įgauna formą bei stabilizuojasi (stingsta). Gamybos linija, nuo – žaliavos patekimo į gamybą iki gaminių supakavimo – visiškai automatizuota, gamyba vykdoma tausojant aplinką.

PIR plokštės šiuo metu gali būti dengiamos trimis skirtingais sluoksniais:

  • PIRO UNIVERSAL plokštė dengiama trisluoksniu aliuminio laminatu (popierius, folija, plėvelė);
  • PIRO FOIL – garui nepralaidžia aliuminio folija;
  • PIRO FIBERGLASS stiklo pluošto danga.

PIRO UNIVERSAL – populiariausios ir universaliausios plokštės, dažniausiai naudojamos sienoms, perdangoms ir stogams bei kitiems elementams apšiltinti. PIRO FOIL tinka ventiliuojamiems fasadams, stogams, pirtims ir kt. PIRO FIBERGLASS – tinkamiausia tinkuojamiems fasadams, bituminėms stogų dangoms, pertvaroms, betonavimui.

Plokštės gali būti lygiais kraštais, be profilio („I“ profilis), su „L“ profiliu ir su „C“ profiliu. Standartiniai plokštės matmenys 2,400 x 1,200 mm (gali būti ir 1,200 x 1,200 mm bei 1,200 x 600 mm), storis – nuo 50 iki 200 mm. Medžiagos storis parenkamas individualiai – atsižvelgiant į pastato konstrukcijos tipą, paskirtį, norimą išgauti šiluminę varžą ir gamtines sąlygas. Daugiau informacijos galite sužinoti interneto puslapyje www.pirogrupe.lt

PARTNERIO TURINYS

piro grupe 1

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video