Top Baneris

Perdangos aptvėrimai – statybininkų saugumui užtikrinti

2020 spalio 26 d.
AA 2019 10 14 001
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų pramonėje vis dar dažni nelaimingi atsitikimai darbo metu ir nemenką jų dalį sudaro kritimai iš aukščio. Europoje dėl šios priežasties kasmet vis dar žūsta apie 1300 žmonių. Tad kartu su kokybiškais ir saugiais statybų pastoliais į Lietuvą atkeliauja ir perdangos aptvėrimai.

Saugumas pagal Europos standartus

Kiekvienam pastatui neišvengiamai ateina ta statybų stadija, kai perdangos jau išlietos, o sienos dar yra ne visos. Ir dažniausiai šiame etape laiptų ar balkonų turėklai numatomi tik perspektyvoje. Kad statybininkai, atlikdami savo darbus, nenukristų ir nesusižalotų, būdavo imamasi simbolinių priemonių: nutiesiamos perspėjamosios juostos ar sukalami laikini atitvarai iš lentų. Tačiau tai buvo prasta ir nesaugi praktika – toks atitvaras neišlaiko atsirėmusio į jį žmogaus svorio, tad gali tarnauti tik kaip simbolinis perspėjimas: čia nesaugu, verčiau laikytis atokiai.

Žinoma, atsakingoms šiuolaikinėms statyboms tokių apsaugos priemonių nepakanka. Todėl vis daugiau Lietuvos statybų bendrovių įdiegia modernias apsaugos nuo kritimo sistemas, skirtas pastatų ir konstrukcijų kraštams, technologinėms angoms (liftams ir kt.), stogo kraštams, praėjimams pritvirtinti – žodžiu, visoms vietoms, kur tik kyla pavojus nukristi iš aukščio. Tai vadinamieji perdangos aptvėrimai (angl. EPS – edge protection system). Atitikdama visus Europos saugos standartus, EPS užtikrina, kad bet kuri ją naudojanti statybvietė atitiks visus griežčiausius ES teisės aktų reikalavimus, apsaugodama visus joje dirbančius meistrus nuo kritimo.

Kokybę ir saugumą liudija sertifikatas

Įmonė „Transrifus“ Lietuvai siūlo Švedijos ir Lenkijos koncerno TLC gaminius, skirtus statybų darbuotojams nuo nelaimingų atsitikimų apsaugoti. Jie pažymėti CE ženklu kaip statybiniai produktai. Šią modernią perdangos aptvėrimų sistemą išbandė Lenkijos Mechanizuotosios statybos ir uolienų kasybos institutas, kad ji atitiktų EN 13374: 2013 standarto bei naujausios Europos direktyvos 305/2011 (CPR) reikalavimus. TLC taip pat turi savo gaminių atitikties EN 1090 standartui sertifikatą. Šiuos aukštus standartus atitinka visa koncerno gaminama aptvėrimų sistemos įranga.

ES standartų atitikties sertifikatai – vienas pagrindinių kokybiško ir saugaus gaminio požymių. Ir nors mūsų šalies rinkoje yra ne vienas panašių apsauginių atitvarų tiekėjas, toli gražu ne kiekvienas gali paprašytas juos pateikti. O rinktis, žinoma, geriausia sertifikuotą gaminį – tik jis užtikrina tikrai saugias ir atsakingas statybas.

DSC02249

image001

Modulinė sistema, pritaikoma kiekvienam atvejui

Bendrovės „Transrifus“ tiekiamoje perdangos aptvėrimų sistemoje numatytas visas sprendimų asortimentas, užtikrinantis saugumą statybvietėse, pastatuose, kasinėjimo ir kitose vietose, ten, kur yra tikimybė nukristi. Ji ypač lengvai montuojama ir pritaikoma įvairiems paviršiams. Su specialiais tvirtinimo elementais kraštų apsaugas galima sumontuoti ant betoninių perdangos kraštų, medinių ir metalinių sijų, mechaniškai jų nepažeidžiant.

Atitvarai sudaromi iš metalinių tvorelės segmentų, suvirintų iš plieninių strypų su 50 mm žingsniu.

Atitveriančius elementus kas 2 m laiko universalūs dviejų aukščių statramsčiai, o statramsčio laikiklis su fiksatoriumi užtikrina konstrukcijos stabilumą ir greitą montavimą. Šie laikikliai gali būti ne tik prisukami prie horizontalios perdangos ar vertikalios konstrukcijos, bet ir turi galimybę būti primontuoti kampu prie laiptų krašto, sudaryti pagrindą saugiems turėklams ar būti smeigiami į gruntą. „Ši sistema turi montavimo modulių, pritaikytų kiekvienam atvejui, koks tik gali pasitaikyti statybvietėje ar kitame objekte, kur yra kritimo iš aukščio rizika“, – teigia įmonės „Transrifus“ projektų vadovas Artūras Rybinas.

Saugumas ir europinių standartų atitikimas – savybės, kuriomis pagrįstai turėtų didžiuotis kiekviena atsakinga statybų bendrovė. Ir viena iš priemonių tai pasiekti – kokybiški, sertifikuoti perdangos aptvėrimai, sumažinantys nelaimingų atsitikimų nuo kritimo iš aukščio riziką.

image 2020 10 26 120335

UAB „Transrifus“

Liepų g. 34A, Garliava

Tel. +370 373 37 410

El. p. info@transrifus.lt

www.transrifus.lt

 

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video