„Penta“: dėmesys aplinkai ir žmogui

„Penta“: dėmesys aplinkai ir žmogui

penta 1
„Technopolio“ nuotr.

Sostinėje vis dar augantis biurų miestas „Technopolis“ tapo patogia erdve daugiau nei 6 tūkst. žmonių bendruomenei. Po „Technopolio“ stogu buriasi ir tarptautinės kompanijos, ir nedidelės vietinės įmonės, noriai besidalijančios ne tik bendromis erdvėmis, bet ir bendrais projektais.

Siekis – darbuotojų patogumas

Netrukus duris atversiantis septintasis biurų pastatas „Penta“ – didžiausias biurų mieste.

Biurų pastato „Penta“ projekto vadovė, architektų biuro „Unitectus“ architektė Jurga Kiaurakytė paaiškino, jog sprendimą projektuoti penkiakampę pastato formą lėmė nedidelis sklypo „Technopolio“ miestelyje plotas, sykiu užsakovo noras, kad į biurų patalpas patektų kuo daugiau natūralios šviesos. Galiausiai neįprasta forma pratęsia perimetrinį teritorijos užstatymą.

Anot architektės, projektuojant pastatą, statytojas labai aiškiai sudėliojo prioritetus: pastatas turi būti energiškai efektyvus, fasadas su atskirų langų sistema, vidaus planavimas turi turėti modulinę, lanksčią, universalią, lengvai pritaikomą sistemą įrengiant patalpas. „Turėdami šiuos kertinius uždavinius, projektuotojų komandą ir normatyvų paketą, siekėme sukurti visoms suinteresuotoms pusėms tinkantį va riantą. Su įgyvendintomis išraiškos priemonėmis energinė A klasė pasiekta optimaliais statybiniais kaštais. Biurų pastato architektūra santūri, siekta ne vienadienės, o ilgalaikės estetikos“, – kalbėjo architektė.

Specialistės žodžiais, potencialių darbuotojų prioritetų sąraše įprastai būna įmonės darbo profilis, atlyginimas, įmonės dvasia, pastato lokacija miesto atžvilgiu ir panašūs dalykai, kurie tiesiogiai susiję su darbuotojo komfortu. „Pentagonu“ biurų pastatą pakrikštijo patys projektuotojai, prie jo priprato ir užsakovai. Visgi, baigiantis statyboms, pavadinimas sutrumpėjo – „Pentagonas“ tapo „Penta“.

Ar neįprasta pastato forma išsyk žada sudėtingą statybų procesą? Architektės teigimu, kolonos ir perdangos plokštės yra monolitinio gelžbetonio, tad statybininkams didesnių sunkumų nekilo.

Projektuoti penkiakampę pastato formą nuspręsta dėl nedidelio sklypo ploto.
Projektuoti penkiakampę pastato formą nuspręsta dėl nedidelio sklypo ploto.

Taupys vandenį ir šilumą

Septynaukščio pastato fasadas – vėdinamasis, apdailai panaudotos aliuminio kompozicinės plokštės, atitvaroms – daugiasluoksnės plokštės su izoliaciniu poliuretano užpildu. Pirminė architektų komandos idėja buvo biurų pastatą apdailinti keramikos arba akmens plokštėmis. Visgi, galiausiai nuspręsta naudoti lengvesnes – trisluoksnio aliuminio – plokštes. Juoda su šviesiomis siūlėmis fasado spalva parinkta atsižvelgiant į aplinkinius pastatus, jas pasirinkti įpareigojo ir pavadinimas – pastatas tapo masyvus, palyginti žemas ir sunkus. Vidinių pastato fasadų apdailai panaudotas atvirkštinis spalvų derinys – šviesi apdaila dalijama juodų siūlių. Vidiniame verslo centro kieme darbuotojai gali atsipūsti žaliojoje poilsio zonoje.

Užsakovai siekė A energinio naudingumo klasės, atliktas pastato energetinis modeliavimas projektuotojams padėjo surasti racionalius sprendimus sandarumui ir fasadų bei stogo šilumos izoliacijai užtikrinti. Ant stogo įrengti saulės kolektoriai taip pat sumažino energijos sąnaudas.

Biurų pastate įdiegta efektyvi pastato vėdinimo sistema su rekuperacijos ir oro drėkinimo funkcijomis. Tinkamą oro temperatūrą patalpose palaikys gariniai oro drėkintuvai ir didesnio našumo vėdinimo įrenginiai. Šiluma iš pastato šilumos punkto bus tiekiama į plieninius radiatorius su termostatais.

Pastato nuomininkai naudosis taupančiais vandenį santechnikos prietaisais, LED apšvietimu bendrosiose pastato patalpose. Darnų šildymo, vėdinimo, vėsinimo sistemų funkcionavimą užtikrins išmanioji pastato valdymo sistema. Biurų administracija galės valdyti patalpų apšvietimą, kondicionavimą, realiuoju laiku stebėti ir reguliuoti pastato techninius parametrus, matyti jų apskaitą.

Verslo centre įdiegta praktiška biurų planavimo sistema: atsižvelgiant į nuomininkų pageidavimus, galima įrengti atvirojo plano biurus arba kabinetus. Darbo vietos įrengtos prie langų, o posėdžių kambariai, virtuvėlės ar pagalbinės patalpos nukeltos į pastato gilumą.

Pirmame aukšte įrengta registratūra, kuri išsiskiria žaliąja natūralių augalų siena. Dalį pirmo aukšto patalpų užima restoranas, kuriame galima ne tik pavalgyti. Prireikus formalios erdvės, pakanka užtraukti užuolaidas ir galima organizuoti įvairius pristatymus, pasitarimus.

Automobiliams įrengta atvira daugiaaukštė aikštelė, dviračiams – saugyklos, taip pat dušai ir persirengimo kambariai. Atskiros vietos skirtos elektromobiliams.

Registratūroje įrengta žalioji natūralių augalų siena.
Registratūroje įrengta žalioji natūralių augalų siena.

[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

„Knauf“ sprendimai biurų pastate „Penta“

knauf logoMiestuose sparčiai kylantys verslo biurų pastatai išsiskiria ne tik savo paskirtimi, bet ir kur kas didesniu žmonių srautu. Labai intensyviai naudojamiems pastatams įrengti reikalingos ypač aukštos kokybės medžiagos ir išbandytos pažangiausios sistemos, kokias ir siūlo „Knauf“.

Naujajame biurų pastate „Penta“ buvo panaudotos universalios gipskartonio plokštės „Knauf Blue“, užtikrinančios itin gerą garso izoliaciją, priešgaisrinę saugą, atsparumą drėgmei ir paviršiaus stiprumą. Šių plokščių paviršius yra papildomai sukietintas – taip pertvaros įgauna papildomo atsparumo smūgiams ir kitam fiziniam poveikiui.

Plokštės buvo montuojamos prie 0,6 mm skardos storio „Knauf CW/UW“ profilių konstrukcijos, dėl kurios pavyko gauti maksimaliai tvirtas ir ilgaamžes pertvaras.

Pertvaroms buvo naudojami dvigubi plokščių „Knauf Blue“ sluoksniai – tai leido pasiekti geras garso izoliacines vertes, padėjusias ats kirti darbui skirtas patalpas nuo kitų erdvių. Šios plokštės taip pat buvo panaudotos lifto zonai izoliuoti nuo garso – prie masyvios lifto šachtos sienos sumontuota plokščių „Knauf Blue“ apkala.

Vietose, kur pertvaros turėjo būti privedamos prie siaurų lauko fasado aliuminio elementų, buvo reikalinga pasitelkti puikiai garsą izoliuojančias gipskartonio plokštes „Knauf Silentboard“. Jos ne tik optimaliai izoliuoja garsą, bet ir stabdo žemų dažnių triukšmą, gerina sienų priešgaisrines ypatybes.

Vidaus apdailos darbams taip pat panaudoti plytelių klijai „Knauf K2“ ir „Knauf K4“, siūlių glaistas „Knauf Uniflott“ ir viso paviršiaus glaistas „Knauf SuperFinish“.

[/su_note]

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2018 / 2.

Temos: „Knauf“, „Technopolis“, Biurų pastatas „Penta“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai