Top Baneris

Pažangūs „Bauroc“ sprendimai: montuoti langą į šiltinimo sluoksnį nebėra būtina

2023 birželio 26 d.
IMG 20230605 132425 1 scaled
Pasidalykite straipsniu

Įsigaliojus A++ energinio naudingumo klasei, vyksta aktyvūs pokyčiai statybinių medžiagų srityje – dėl akytojo betono gamintojo „Bauroc“ inovacijų montuoti langus į šiltinimo sluoksnį nebėra būtina.

Iki šiol, siekiant sumažinti patiriamus šilumos nuostolius per langus ir įgyvendinant reikalavimus A++ klasės pastatams, langus rekomenduota montuoti šiltinimo sluoksnyje. Tačiau gamintojo „Bauroc“ ir Kauno technologijos universiteto (KTU) Architektūros ir statybos instituto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad tokie pat ar net mažesni šilumos tilteliai angokraščiuose susidaro ir montuojant langus gerų šiluminių savybių blokelių mūre. Naudojant šį mūrą nebūtina lango statyti į termoizoliacinį sluoksnį.

Skaičiavimams buvo pasitelkti įvairaus tipo „Bauroc“ akytojo betono ar dujų silikato blokeliai bei A, A+, A++ energinės klasės pastatų reikalavimus atitinkantis langas. Tyrimo metu skaičiuotos visų konstrukcijų elementų ilginių šiluminių tiltelių koeficientų vertės. Remiantis KTU mokslininkų išvadomis, naudojant „Bauroc“ ECOTERM+, UNIVERSAL, ROCLITE, CLASSIC, ACOUSTIC, HARD blokelius, visi šilumos tilteliai yra vadinamieji pliusiniai, t. y. šilumos tiltelių nėra. Šie skaičiavimai atlikti remiantis STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ reikalavimais ir gali būti naudojami oficialiems energinio naudingumo balanso skaičiavimams naudojant programą „NRGpro“.

Statybos techniniame reglamente nurodytas rekomenduojamas ilginio šilumos tiltelio aplink langų ir išorinių išėjimo durų angas sienose koeficientas (Ψ) bet kokio tipo statyboje A++ klasei: 0,05 W/(mK). Itin gerai šilumą izoliuojančio „Bauroc“ blokelio ECOTERM+ ilginio šilumos tiltelio koeficientas yra 0,05 W/(mK), visi kiti „Bauroc“ blokai – 0,06 W/(mK).

BlokelisECOTERM+ROCLITEUNIVERSAL CLASSICACOUSTICHARD
Atsparumas gniuždymui1,8 MPa2,2 MPa2,5 MPa3 MPa4 MPa5 MPa
Ψ – ilginio šiluminio tiltelio šilumos perdavimo koeficientas (A++), W/(mK), (wdp; dp)0,050,060,060,060,060,06
„Bauroc“ dujų silikato blokeliai

Esant labai ilgam langų (durų) angų metražui projekte, 0,06 W/(mK) tiltelio vertė gali daryti įtaką bendram namo energiniam balansui ir konstruktyviniams sprendimams, bet tai mažai tikėtina ir priklauso nuo konkretaus projekto sprendinių. 

Sprendžiami iššūkiai

  • Sutaupoma iki 30 proc. langų montavimo kainos. Kokybiškai įrengiant langus ir juos statant šiltinimo sluoksnyje, atitinkamai auga langų statybos ir montavimo sąnaudos. „Bauroc“ skaičiavimai ir reali praktika rodo, kad lango statymas mūre, atsisakant termoizoliacinio sluoksnio, gali padėti sutaupyti iki trečdalio langų montavimo kainos. 
  • Išsprendžiamos jungčių jungimo problemos. Statant langus termoizoliaciniame sluoksnyje, susiduriama su lango ar apšiltinimo sluoksnio jungties problematika, reikia teisingai ir kokybiškai suklijuoti priešvėjinę ir garą izoliuojančias juostas. „Neišnešant“ lango, jį montuojant mūro blokeliuose, montavimas tampa gerokai paprastesnis.
  • Ilgalaikė kokybė. Mūre įmontuoti langai ir durys yra itin stabilūs ir neišsijudina varstant. 
  • Paprastesnė renovacija. Langus ir duris galima bet kada pakeisti neardant apšiltinimo sluoksnio.
  • Nereikalingas ekstrudinio polistirolo sluoksnis šiltinant angokraščius. KTU mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad, statant langą į dujų silikato mūrą, nepaisant, ar su ekstrudinio polistirolo sluoksniu, ar be jo, šiluminio tiltelio vertė yra ta pati. Blokelių nereikia šiltinti papildomai ekstrudiniu polistirolu.
Maketas 1
Langas montuojamas lygiai su išorine blokelio dalimi – pirmiausia sukami sraigtai, pučiamos montažinės putos, ant lango rėmo ir blokelių sienos klijuojamos priešvėjinė ir garo izoliacinė juostos. Apšiltinimo sluoksnis užleidžiamas ant lango rėmo, uždengiant lango įstatymo tarpelį tarp sienos ir lango.

Kompleksiniai spendimai

„Bauroc“ siūlo kompleksinį sprendimą: akytojo betono blokelius ir armuotas, apkrovas laikančias akytojo betono sąramas. Šis sprendimas leidžia užtikrinti, kad visas lango rėmas remsis į tą pačią, „šiltą“ medžiagą ir šiluminių tiltelių vertės liks tokios pačios. Sąramos gaminamos iki 6 m ilgio ir atitinka visus blokelių pločius. 

Galima naudoti ir kito tipo – armuotojo betono sąramas. Sąramos jungties su langu vietoje ilginis šiluminis tiltelis bus šiek tiek didesnis, tačiau praktika rodo, kad tai minimaliai lemia bendrą šiluminių nuostolių per langus vertę ir sprendimas – langas mūre – lieka nepakitęs. 

PARTNERIO TURINYS

bauroc
ktu

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video