Top Baneris

Pažangios tiltų technologijos

2019 kovo 13 d.
„MC Bauchemie“, betoninių paviršių apsauga
Pasidalykite straipsniu

Didėjantis automobilių eismas, nepalankios oro sąlygos, tirpinimo druskos, kuriomis žiemą barstomi keliai, gelžbetonio konstrukcijų senėjimas kasmet blogina tiltų ir viadukų konstrukcijų būklę, o grafičiai, per laiką susikaupęs purvas ir sąnašos dar ir sudarko jų estetinį vaizdą. Itin aukšto techninio lygio inovatyvius produktus ir sisteminius sprendimus tiltų apsaugai siūlo Vokietijos gamintojo „MC Bauchemie GmbH“ filialas Lietuvoje.

Inovacijos – tiltų ilgaamžiškumui

Bendrovės specialistai atkreipia dėmesį, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje naujos statybos objektuose būtina betoninių paviršių apsauga. O štai Lietuvoje dažnai apsiribojama tik hidrofobizavimu – pačia paprasčiausia paviršių apsaugos forma. Betoninių paviršių apsauga, kurią užtikrina elastingi dažai MC-COLOR FLEX arba standūs dažai MC-COLOR FLAIR, anot UAB „MC Bauchemie“ specialistų, be galo svarbi, nes apsaugo nuo betono karbonizacijos.

Ne mažiau svarbu tiltų ir viadukų paviršius apsaugoti nuo įvairaus aplinkos ir transporto poveikio, taršos ir grafičių. Tokiai paviršių apsaugai „MC Bauchemie“ siūlo naudoti inovatyvią sistemą MC-COLOR FLAIR VISION. Tai speciali poliuretaninė danga, kuria padengus paviršių prie jo nelips ne tik grafičiai, bet ir įvairūs kitokie teršalai.

Poliuretaninės dangos dažnai naudojamos ir tiltams per upes, kuriose svyruoja vandens lygis, padengti, nes jos netirpios vandenyje ir mechaniškai labai tvirtos. Tokios dangos apsaugo tiltų kolonas nuo įvairių upės nešulių (akmenų, ledo). Tokiomis „MC Bauchemie“ dangomis buvo padengtas naujai pastatytas Panemunės tiltas Kaune ir tiltai Klaipėdoje – per miestą tekanti Danės upė pasižymi labai svyruojančiu vandens lygiu.

Poliuretaninės dangos slopina ir betono karbonizacijos procesą, o konstrukcinių detalių paviršių padaro atsparų atmosferos veiksniams, ultravioletiniams spinduliams ir nepageidaujamam tirpinimo druskų poveikiui.

betoniniu pavirsiu apsauga 2

Remontuoti – laiku

Remontuojant tiltus labai svarbu apsaugoti ir jų šalitilčius – zonas, skirtas pėstiesiems ir dviratininkams bei techninei tiltų priežiūrai. Ši tiltų dalis bene labiausiai nukenčia nuo žiemą barstomų druskų, ardančių betoną ir armatūrą. Todėl šalitilčius reikėtų padengti specialiomis liejamomis, atspariomis slydimui epoksidinėmis ir (ar) poliuretaninėmis dangomis, kurios konstrukcijas hidroizoliuoja ir apsaugo nuo neigiamo druskų poveikio.

Specialistai įspėja – net ir gerai prižiūrimų tiltų konstrukcijos ilgainiui sensta bei yra. Jų susidėvėjimą spartina ne tik neigiamas aplinkos poveikis, bet ir augantis transporto srautas. Dauguma tiltų buvo projektuoti prieš pusę amžiaus ir anksčiau, taigi, pritaikyti atlaikyti gerokai mažesnes apkrovas nei dabar.

Siekiant prailginti tiltų eksploatacijos laiką ir šiuos statinius pritaikyti prie pasikeitusių sąlygų, juos būtina tinkamai sutvirtinti. Vienas pažangiausių būdų tą padaryti – naudoti „MC Bauchemie“ tamprumu pasižyminčias anglies pluošto lameles MC-DUR CFK LAMELLEN ir anglies pluoštą MC-DUR CF-SHEETS.

Taip pat būtina laiku užtaisyti atsiradusius įtrūkius. Net ir į 0,2 mm pločio įtrūkius negalima numoti ranka – juos būtina užsandarinti, kad būtų išvengta betono ir armatūros korozijos.

Sutrūkusias gelžbetonines konstrukcijas tiltuose „MC Bauchemie“ siūlo užsandarinti jas injekuojant standžia epoksidine ar elastinga poliuretanine injekavimo medžiaga arba, jeigu trūkiai yra tik paviršiniai, padengiant elastingais polimercemetiniais glaistais ar apsaugine elastingų dažų danga.

„MC Bauchemie“ siūlo priemonių ir tiltų remontui. Tokiems darbams tinkamas sprendimas – betono pakaitalų sistemos, t. y. remontiniai mišiniai, kuriuose yra daug polimerų, todėl betono pakaitalai pasižymi greitu stingimo laiku. Pavyzdžiui, betonas sustingsta per 28 paras, o „MC Bauchemie“ remontiniai mišiniai galutinį tvirtumą įgauna vos per keletą dienų.

Dar vienas remontinių mišinių ir įtrūkių injekavimo dervų pranašumas tas, kad jos kietėja net ir veikiant dinaminėms apkrovoms. Labai svarbu, kad vykdant remonto darbus nebūtina nutraukti automobilių eismo.

Įmonės „MC Bauchemie“ gaminiai buvo naudoti remontuojant ar tiesiant ne vieną tiltą ar viaduką Lietuvoje, tarp jų Panemunės tiltą Kaune, kelio „Via Baltica“ ir Panevėžio aplinkkelio viadukus, Vilniaus aplinkkelio estakadas ties Gariūnais, Pavilnionių viaduką, Lazdynų tiltą per Nerį, pėsčiųjų tiltą Paneriuose ir daug kitų.

mc logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video